Przebojowy przedszkolaczek

Przebojowy przedszkolaczek

13/04/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 24 kwietnia 2022 /niedziela/ godz. 16.00 na koncert umuzykalniający pt. „Przebojowy przedszkolaczek”, organizowany z cyklu MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU. Koncert przeznaczony jest dla niemowląt i dzieci do lat 6 z rodzinami.

Projekt koncertów dla niemowląt i małych dzieci z rodzicami „Maluchy w krainie dźwięku” proponuje małym słuchaczom wciąż nowe utwory, piosenki i zabawy. Wiosenne spotkanie będzie skoncentrowane wokół piosenek, które zna każdy przedszkolak. Zagramy dla Was „My jesteśmy krasnoludki”, „Rolnik sam w dolinie”, będzie nasza piosenka o „Osiołku marzycielu” i „Małym krokodylu”. Nasze piosenki powstają na zamówienie Sary, która potrafi przy wieczornym myciu zębów powiedzieć: mamo, a jeszcze nie mamy piosenki o gąsce! I cóż począć, mama Dorota Banaś siada i pisze…

A więc cóż jeszcze usłyszycie? Tak do końca nie wiadomo, lecz jedno jest pewne, będzie muzycznie, radośnie i ciekawie jak zawsze. Zapraszamy!

mck ruda

„Maluchy w krainie dźwięku” to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są w oparciu o teorię i doświadczenie amerykańskiego psychologa muzyki – prof. Edwina E. Gordona.

Założeniem koncertów jest stymulowanie rozwoju dziecka poprzez muzykę wykorzystując jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu. Oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności. Prof. Gordon proponuje, aby do 3-go roku życia dzieci przeszły pewne poznawcze etapy tzw. audiacji wstępnej, kiedy to osłuchujemy maluchy z różnymi skalami muzycznymi, rytmami, brzmieniami w formie krótkich śpiewanek i rytmiczanek. Poznane treści muzyczne tworzą w dziecku bardzo gruntowne podstawy do ewentualnej późniejszej edukacji muzycznej. Dziecko uczy się muzyki tak jak uczy się mowy, czyli naturalnie i zarazem bardzo indywidualnie. W trakcie koncertu poprzez różnorodność dźwięków, barw instrumentów przekazujemy duży bagaż pozytywnych emocji, pociągamy publiczność do ruchu, do wyrażania siebie przez śpiew, czy efekty dźwiękonaśladowcze.

W urozmaiconej zabawą muzycznej podróży milusińskim towarzyszą fantastyczni muzycy filharmonii i orkiestr, a jednocześnie doświadczeni pedagodzy, którym przewodzi skrzypaczka i animatorka kultury – Dorota Banaś.

Co miesiąc „Maluchy w krainie dźwięku” proponują inny temat, nowy muzyczny repertuar i inspirowane nim zabawy. Polecamy udział w całym cyklu koncertów.

Na kolejny koncert z cyklu „Maluchy w krainie dźwięku” zapraszamy w terminie:
8 maja 2022 /niedziela/ godz. 16.00 – „Wesoły finał” (koncert przeniesiony z 22 maja br.)

Bilety w cenie: 15 zł dzieci, 25 zł dorośli
REZERWACJA BILETÓW tel.: 32 248 62 40 i/lub 512 024 062, e-mail: bilety@mckrudasl.pl
KUP BILET ON-LINE na: www.mckrudasl.pl
Zapraszamy!  

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY im. Henryka Bisty
ul. Piotra Niedurnego 69
41-709 RUDA ŚLĄSKA
Tel. 32 248 62 40
www.mckrudasl.pl