Szlak Zabytków Techniki widziany oczami studentów ASP

Szlak Zabytków Techniki widziany oczami studentów ASP

10/06/2024 Wyłączono przez admin

6 czerwca, dzięki współpracy Polskiego Radia Katowice oraz Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, w wyjątkowej poindustrialnej przestrzeni Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, miało miejsce niezwykłe wydarzenie, podczas którego oficjalnie zaprezentowane zostały prace w formie plakatów przedstawiające Szlak Zabytków Techniki widziany oczami artystów – studentów ASP.

Odwiedzający mogą oglądać

Foto: Radio Katowice

wystawę „Szlak Zabytków Techniki w Artystycznej Odsłonie”, przedstawiającą śląskie poprzemysłowe obiekty, będące żywym dziedzictwem industrialnej kultury regionu, już od 1 czerwca, bowiem wystawa składająca się z kilkudziesięciu plakatów, stała się częścią programu tegorocznej INDUSTRIADY, czyli corocznego święta Szlaku Zabytków Techniki, w Sztolni Królowa Luiza. Uroczysty wernisaż odbył się jednak dopiero teraz, stając się zarazem przyczynkiem do spotkania przedstawicieli obiektów należących do Szlaku i podsumowania minionej INDUSTRIADY, a także dyskusji o przyszłości tego największego w regionie, industrialnego festiwalu.

Wystawę prac można oglądać przez najbliższy miesiąc w Łaźni Łańcuszkowej, następnie prace będą dostępne dla zwiedzających w zabrzańskim Szybie Maciej.

KS