Twórzmy ŚNIEŻNE POTWORY

Twórzmy ŚNIEŻNE POTWORY

17/02/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza wszystkich dużych i małych do wspólnej zabawy rzeźbiarsko-plastycznej pn. „Śnieżne Potwory”.

Do zadania będziecie potrzebowali kilku produktów spożywczych, które bardzo łatwo znaleźć w każdej kuchni, by uzyskać masę solną. Aby zrobić masę solną do szklanki mąki dodajcie pół szklanki soli, a na 2 szklanki mąki – 1 szklankę soli. Do tej mieszaniny musicie dodać wodę, aby powstała łączna, zbita masa. Potrzebujecie takiej ilości wody, by uzyskana masa solna dała się łatwo formować, ale nie rozpadała się ani nie przyklejała do palców. Jeśli masa jest zbyt miękka nie bój się dodać więcej mąki.

Zanim zrobicie masę solną zastanówcie się nad formą przestrzenną, czyli kształtem waszego ŚNIEŻNEGO POTWORA. Może być nim niesamowite połączenie kilku zwierząt albo zwierzęcia z bałwanem. Albo może być całkowicie abstrakcyjna forma z elementami realistycznymi np. pięcioma oczami z jednym kolcem lub wieloma….. Swoje pomysły przenieście na papier, czyli uwiecznijcie go w postaci projektu-szkicu.

Jeżeli chcecie utrwalić swojego POTWORA, możecie uzbroić się w cierpliwość i dać mu spokojnie wyschnąć na powietrzu przez kilka dni lub poproście o wysuszenie swojej pracy w rozgrzanym piekarniku przy otwartych drzwiach …. około trzech godzin w temperaturze 100 stopni.

Przesyłajcie zdjęcia swoich ŚNIEŻNYCH POTWORÓW na adres a.zima@muzeumzabrze.pl do końca lutego 2022. Najciekawsze prace zostaną opublikowane na wirtualnej wystawie facebooka Muzeum. Najciekawsze ŚNIEŻNE POTWORY zostaną nagrodzone.

Przy przesłanych zdjęciach prac prosimy o dołączenie następujących informacji: imię, nazwisko, wiek autora oraz adres.