W odwiedzinach u wujka Drakuli – Rumuńskie Karpaty i okolice

W odwiedzinach u wujka Drakuli – Rumuńskie Karpaty i okolice

23/05/2023 Wyłączono przez Maja Girycka

gswW najbliższy czwartek, 25 maja zapraszamy do Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia Czeladź na kolejną fotograficzno-kulturowo-turystyczną podróż przez Rumunię Marka Czekajskiego, którą trzykrotnie eksplorował docelowo, jak i przejazdem.

Jak narodziły się legendy o wampirach? Czy Hrabia Drakula mieszkał w Bran? A może miał inne rezydencje? Co zabrać ze sobą w podróż po „mrożącej w żyłach” Transylwanii?

Na takie oraz wiele innych pytań z pewnością znajdziemy odpowiedzi podczas spotkania turystyczno-kulturowego przygotowanego i prowadzonego przez Marka Czekajskiego. Rumunia to kraj niezwykły, piękny, osobliwy, a zarazem owiany stereotypami, niedoceniony pod względem walorów i często pomijany turystycznie. Gościnność mieszkańców, ciekawa i poniekąd niepowtarzalna kuchnia, majestat Karpatów Południowych – surowych, trudno dostępnych – jednocześnie wybitnie urzekających oraz średniowieczne dziedzictwo architektoniczne – przyciągają coraz więcej turystów z całego świata.

Serdecznie zapraszamy na prelekcję, pokaz zdjęć autora dotychczas pięciu spotkań podróżniczych oraz na symboliczny poczęstunek.

Początek: godz. 17:30.

Wstęp wolny.