Wiara Nadzieja Miłość

Wiara Nadzieja Miłość

21/10/2022 Wyłączono przez admin
kino roma

Nowa elewacja budynku kina Roma

Wyobraźcie sobie szary jesienny dzień, kiedy zimno przenika człowieka aż do szpiku kości, każdy na ulicy chodzi ze spuszczoną głową, a jedyne o czym można zamarzyć to brak konieczności wychodzenia z domu. Właśnie w taki jesienny dzień na osoby, które zdecydowały się wyjść z domu, czekała w kinie Roma prawdziwa niespodzianka.

W czwartek 20 października 2022 roku w najstarszym kinie na Śląsku – zabrzańskim kinie Roma, które w tym miesiącu odzyskało swój dawny blask za sprawą odnowionej elewacji budynku, zebrało się duże grono osób, aby uczestniczyć w premierze płyty Katarzyny Kupiec „Wiara Nadzieja Miłość”. Artystka zaprezentowała swoją autorską płytę, której tematem przewodnim jest relacja z Najwyższym. Występ dopracowany w najmniejszych szczegółach – profesjonalne nagłośnienie, widowiskowe oświetlenie i spektakularny akompaniament zespołu muzycznego i chórków sprawił, że całość zaprezentowała się nad wyraz pięknie.

kino roma
Katarzyna Kupiec wraz z zespołem

Dla artystki okres pandemii to czas intensywnego rozwoju własnej twórczości, kiedy ukształtowała się w niej myśl, że może wielbić Najwyższego wykorzystując talent otrzymany od Niego – talent do muzyki i występów scenicznych. Zaowocowało to przypływem wielkiej i nieposkromionej siły zamieniającej marzenia o płycie w autentyczne plany, czego finalnym efektem jest prezentowana płyta „Wiara Nadzieja Miłość”.

kino roma

Autorska płyta Katarzyny Kupiec

Inspiracją dla stworzenia utworów z płyty „Wiara Nadzieja Miłość” była między innymi wycieczka/pielgrzymka artystki do Izraela, która dała impuls do wprowadzenia do muzyki elementów wywodzących się z kultury hebrajskiej. Również doświadczenia z okresu pandemii wywarły piętno na ostatecznym kształcie zaprezentowanej płyty. Katarzyna Kupiec opisuje czas swojej przymusowej izolacji, jako okres, w którym w wyjątkowy sposób doświadczyła bliskości i opieki ze strony najważniejszych dla niej osób. Mimo konieczności przebywania w odosobnieniu, nigdy nie czuła się samotna, a to wszystko za sprawą swoich Aniołów – czyli przyjaciół.

Katarzyna Kupiec jest osobą wielu talentów, ale od lat najwięcej uwagi poświęca muzyce. Artystka na co dzień jest nauczycielką muzyki w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu, gdzie pomaga uczniom odnajdywać i rozwijać umiejętności wokalne i muzyczne. Ponadto aktywnie działa m.in. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 3 w Zabrzu, gdzie wspiera muzyczny rozwój dzieci i młodzieży.

Tekst i foto: Katarzyna Girycka