Wspomnienie o Niemenie w rokitnickiej bibliotece

Wspomnienie o Niemenie w rokitnickiej bibliotece

25/03/2024 Wyłączono przez admin

22 marca, filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu, po raz kolejny zabrała swoich czytelników w muzyczną podróż. Po wcześniejszych odsłuchach takich zespołów jak Pink Floyd czy Depeche Mode, przyszedł czas na Czesława Niemena. Inspiracją dla wydarzenia stały się dwie ważne rocznice, bowiem w bieżącym roku przypada 85 rocznica urodzin piosenkarza, a zarazem 20 rocznica jego śmierci. Autor takich utworów jak  Dziwny jest ten świat  czy Wspomnienie zgromadził w piątkowy wieczór liczne grono odbiorców, a jak podkreślili organizatorzy, wśród zebranych osób pojawiły się także nowe twarze.

Janusz Kawka – skarbnica anegdot i miłośnik Niemena

Podczas wydarzenia Wspomnienie o Niemienie, które jest odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności, uczestnicy mogli zanurzyć się w dźwiękach wydobywającej się z gramofonu muzyki ale także powspominać twórczość artysty, również dzięki barwnym anegdotom prowadzącego spotkanie – Janusza Kawki, który przyznał, że jego ulubiony utwór Niemena to Klęcząc przed tobą.

Wyjątkowy klimat biblioteki i wspaniała muzyka sprawiły, że dla niektórych ten wieczór stał się pierwszą okazją w życiu, by w skupieniu przeżyć twórczość Niemena. Dla wielu równie sentymentalną podróżą do przeszłości stała się prezentacja zdjęć z koncertu Czesława Niemena, w nieistniejącym współcześnie, rokitnickim amfiteatrze.

Na koniec spotkania, na zebranych gości, czekał słodki poczęstunek – tort z grafiką przedstawiającą Czesława Niemena.

Organizatorzy podkreślają, że Wspomnienie o Niemenie to nie jest ich ostatnio słowo,
 a w planach mają już kolejne wydarzenia, na które serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców.

Tekst i foto: Krzysztof Sosna