XXI Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona”

XXI Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona”

14/10/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Dwanaście spektakli, na które składają się najbardziej znaczące inscenizacje dramatu polskiego i obcego, w wykonaniu najlepszych zespołów teatralnych z całej Polski, imprezy towarzyszące – w tym dyskusje z twórcami spektakli czy czytanie dramatów w wykonaniu młodzieżowych grup teatralnych – to wszystko czeka na miłośników teatru w ramach XXI edycji Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”.

Festiwal od ponad dwudziestu lat organizuje Miasto Zabrze oraz Teatr Nowy. To okazja do obejrzenia znakomitych przedstawień i spotkania z uznanymi zespołami.

To wyjątkowe wydarzenie ukazuje jeden z nurtów współczesnego teatru – nurt ukierunkowany na realizację i interpretację dramatu (polskiego jak i obcego) powstałego po 1989 r., który stara się spełniać postulat „lustra rzeczywistości” i pokazywać człowieka w szerokim kontekście socjologicznym, obyczajowym, politycznym, religijnym i in.

W tym roku do udziału w festiwalu organizatorzy zaprosili teatry m.in. z: Łodzi, Legnicy, Szczecina, Akademickiego Teatru Muzyczno-Dramatycznego w Równem (Ukraina) oraz Wrocławia.

Oprócz spektakli festiwalowych odbędzie się również szereg imprez towarzyszących, m.in. „Smykom rzeczywistość przedstawiona” – czyli prezentacje dramatów współczesnych przeznaczonych dla młodszego odbiorcy, w wykonaniu zabrzańskich grup teatralnych, dyskusje z twórcami przedstawień, czytania współczesnych dramatów w wykonaniu młodzieżowych grup teatralnych.

XXI Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” potrwa do 23 października. Tego dnia ogłoszony zostanie też werdykt jury.

Pełen repertuar i bilety dostępne są na stronie: https://teatrzabrze.pl/festiwal-2022/