Rodzinne tropienie „ZABRZAŃSKICH DIAMENTACH”

Rodzinne tropienie „ZABRZAŃSKICH DIAMENTACH”

24/10/2022 Wyłączono przez admin

W ubiegłą sobotę, 23 października 2022 roku, rodziny uczestniczące w miejskiej grze terenowej zorganizowanej przez Centrum Rozwoju Rodziny w Zabrzu przemierzały ulice Zabrza w poszukiwaniu punktów kontrolnych, gdzie do wykonania czekały na nich zagadki i łamigłówki.

zabrzańskie diamenty
Pamiątka z fotobudki

Gra rozpoczęła się rozdaniem zgłoszonym drużynom map miasta i wyjaśnieniem przebiegu zabawy. W skład drużyny mogły wchodzić od 2 do 5 osób, nie licząc rodzin wielodzietnych (w tym przynajmniej 1 osoba musiała być dorosła). Rodzinne drużyny zaopatrzone w wygodne stroje, coś do pisania i telefon z dostępem do Internetu wyruszyły w drogę koło południa mając za zadanie odszukania wszystkich punktów kontrolnych. W punktach czekały na nich zadania i łamigłówki naprowadzające na kolejne miejsca. Dzięki temu drużyny wykonywały zadania zgodnie z podanymi wskazówkami, zbierały informacje, aby na koniec dotrzeć do mety znajdującej się w Łaźni Łańcuszkowej przy ulicy Wolności 408.

zabrzańskie diamenty
Meta w Łaźni Łańcuszkowej

Celem gry było przedstawienie dziedzictwa industrialnego miasta Zabrze oraz wzmocnienie więzi z miastem. Nie można także nie zauważyć, że była to idealna okazja, aby w rodzinnym gronie aktywnie spędzić sobotnie popołudnie i poznać historię naszego miasta.

Na wszystkich uczestników zabawy w Łaźni Łańcuszkowej czekał piknik rodzinny – poczęstunek, fotobudka, dmuchańce oraz animatorzy gier i zabaw z Szybu Maciej. Organizatorzy przewidzieli również atrakcyjne nagrody dla każdego dziecka, a trzy wylosowane drużyny otrzymały główne nagrody – hulajnogi i porywający zestaw gier planszowych, dzięki którym czas spędzony w gronie rodziny będzie jeszcze atrakcyjniejszy.

zabrzańskie diamenty
Gry i zabawy dla najmłodszych

Gra terenowa odbyła się w ramach programu „Miasto Przestrzenią Rozwoju”, finansowanego ze Środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.

Tekst i foto: Katarzyna Girycka