Zaduszki Jazzowe

Zaduszki Jazzowe

27/10/2021 Wyłączono przez Maja Girycka
filharmonia

Filharmonia Zabrzańska zaprasza we wtorek, 2.11.2021 o godz.19.00 na Zaduszki Jazzowe, koncert jednego z najlepszych obecnie polskich zespołów jazzowych – RGG Trio. 

W palecie kilkunastu rozpoznawalnych w kraju jazzowych triów fortepianowych RGG zajmuje szczególną pozycję. Łukasz Ojdana (fortepian), Maciej Garbowski (kontrabas), Krzysztof Gradziuk (perkusja), to muzycy o rzadko spotykanej świadomości tego, co robią i do jakiego celu dążą. Sytuują się w przestrzeni jazzu oraz współczesnej muzyki improwizowanej, o zabarwieniu europejskim. 

Twórczość RGG nawiązuje do doświadczeń artystycznych wynikających z obcowania z ekspresją artystów europejskich zapraszanych do współpracy z zespołem. To wspomnienie drogi od wydania płyty „Aura” poprzez wydawnictwa z udziałem Evana Parkera i Trevora Wattsa, a także Verneriego Pohjoli i Samuela Blasera. Szczególnie ważny był także dwuletni okres współpracy z Tomaszem Stańko. RGG to trio perfekcjonistów, którzy pojedynczy dźwięk, sposób jego wydobycia i jego kontekst brzmieniowy, traktują jako wartość samą w sobie. Muzyka RGG wymyka się klasyfikacjom, bo członkowie zespołu unikają głównego nurtu, łatwych rozwiązań i oczywistego repertuaru. Łukasz Ojdana, Maciej Garbowski i Krzysztof Gradziuk z niespotykaną konsekwencją i uporem tworzą własną wizję przestrzeni muzycznej, która w oczywisty sposób przekracza granice jazzu. 

Zespół wykona materiał z płyty, która swoją premierę miała 24 września bieżącego roku.
Dzieło to nazywa się ,,Mysterious Monuments On The Moon” i jest doskonałym podsumowaniem muzycznej drogi, którą RGG Trio podąża już od 20 lat!

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii.