100 lat w Rytmie Zabrza – plener malarski

100 lat w Rytmie Zabrza – plener malarski

10/09/2021 Wyłączono przez Maja Girycka

15 września w godzinach od 9.00 do 14.00 po raz kolejny odbędzie się miejski plener malarski zabrzańskiej Szkoły Plastycznej.

We wrześniu już tradycyjnie centrum miasta Zabrze zmienia się w artystyczną pracownie dla młodzieży Liceum Sztuk Plastycznych z Zabrza – Kończyc.

Młodych artystów wyposażonych w blejtramy oraz farby można będzie zobaczyć w centrum miasta w okolicach placu Wolności, w pobliżu Kwartału Sztuki (Teatr Nowy i Filharmonia Zabrzańska)  oraz przy Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej przy ulicy Miarki.

Tegoroczne zmagania młodzieży odbywają się pod hasłem 100 LAT W RYTMIE ZABRZA. Inspiracji szukać będziemy w tętniącym rytmie ludzi przemierzających miasto, architekturze, roślinności, geometrii i powtarzalności z uwagą zanurzając się historię naszego miasta. Kolejny raz można będzie zobaczyć na żywo proces twórczy malarstwa plenerowego licealistów z Kończyc. Prace uczniów Liceum Sztuk Plastycznych będzie można zobaczyć na poplenerowej wystawie w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu, na co już teraz serdecznie zapraszamy.

Link do fotorelacji z ostatnich działań plenerowych: