Złoty Słonecznik dla Bajtel on-line

Złoty Słonecznik dla Bajtel on-line

12/09/2021 Wyłączono przez Maja Girycka

„Bajtel on-line” edukacyjno-muzyczny program Filharmonii Zabrzańskiej otrzymał Statuetkę Złotego Słoneczniki w plebiscycie grupy ,,Czas Dzieci” na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w kategorii ,,Muzyka”.

Pomysłodawczynią projektu Bajtel on-line jest Dorota Banaś, animatorka kultury, a na co dzień skrzypaczka Filharmonii Zabrzańskiej. Ona pierwotnie stworzyła koncertowy projekt ,,Bajtel w Filharmonii”, który w trudnym czasie pandemii przybrał formułę ,,on-line”. W projekcie tym uczestniczyły zarówno uzdolnione muzycznie dzieci i młodzież, jak i filharmonicy zabrzańscy.

Odcinki Bajtel on-line znajdziesz na profilu FB Filharmonii.

Słoneczniki to konkurs na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0 – 14 lat. Konkurs prowadzony jest przez portal CzasDzieci.pl, wieloletni pośrednik między miejscami edukacji i kultury a rodzicami. Celem konkursu jest docenienie i nagrodzenie organizatorów najlepiej przygotowanych wydarzeń, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju młodych adresatów, będąc równocześnie najlepszą rozrywką.

Podstawowym założeniem konkursu jest oddanie głosu rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym dane inicjatywy. To rodzic, jako osoba najbliższa dziecku, najlepiej wie, jak bawiły się dzieci na danych zajęciach i co wyniosły z nich wartościowego. Dlatego to rodzice zgłaszają, komentują i głosują na najwartościowsze według nich inicjatyw.

Więcej o konkursie znajdziesz TUTAJ.