„100 lat w rytmie Zabrza” – wystawa poplenerowych prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu

„100 lat w rytmie Zabrza” – wystawa poplenerowych prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu

18/01/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

„100 lat w rytmie Zabrza” to tytuł wernisażu malarskich prac poplenerowych uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu. 15 września 2021 r. uczniowie oraz nauczyciele zabrzańskiego plastyka wyruszyli w miasto, by w plastycznym ujęciu złapać RYTM naszego miasta. To wspaniała okazja, by zwrócić uwagę, jak pięknym detalem stoi zabrzańska architektura. Wystarczy czasem przystanąć, złapać chwilę oddechu, by zauważyć przepiękne elementy architektoniczne zdobiące i rytmizujące nasze miasto. Setna rocznica nadania praw miejskich Miastu Zabrze jest kolejnym pretekstem do zachwytu i refleksji nad tym, jak zmienia się i rozwija nasza wspólna miejska przestrzeń.

Uczniowie zabrzańskiego plastyka uchwycili malarski pejzaż Zabrza, który będzie można zobaczyć w Galerii MOK od 7 lutego.

Wrześniowe, miejskie plenery to już tradycja. W tym wyjątkowym dniu centrum miasta Zabrze zmienia się w artystyczną pracownię dla młodzieży Liceum Sztuk Plastycznych z Zabrza – Kończyc. Młodych artystów wyposażonych w blejtramy oraz farby można było zobaczyć w centrum miasta, w okolicach Placu Wolności, w pobliżu Kwartału Sztuki (Teatr Nowy i Filharmonia Zabrzańska)  oraz przy wylocie Sztolni Królowa Luiza przy ulicy Miarki. Zapraszamy na wernisaż prac powstałych w tych wyjątkowych miejscach.

Wstęp wolny.
W celu umówienia się na zwiedzanie wystawy prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami 32 278 08 02 lub 531 614 667.

Galeria MOK w Zabrzu, ul. 3 Maja 91a
Organizator: Zespół Szkół nr 18 w ZabrzuWspółorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu