14. Forum Młodych Bibliotekarzy

14. Forum Młodych Bibliotekarzy

07/09/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Po raz pierwszy na Śląsku, w Zabrzu i Katowicach, odbędzie się Forum Młodych Bibliotekarzy. Ta coroczna impreza skupia młodych bibliotekarzy z całej Polski, którzy przez dwa dni, 8 i 9 września, będą mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach, prelekcjach i wykładach.

W programie Forum znajdą się m.in. wystąpienia dotyczące pracy z czytelnikami i realizacji ich szeroko rozumianych potrzeb, alternatywnych form dla książek np. komiksów czy ebooków, nietypowych rozwiązań architektonicznych wykorzystanych przy tworzeniu przestrzeni bibliotecznej oraz zagrożeń związanych z wypaleniem zawodowym. W części praktycznej młodzi bibliotekarze przećwiczą asertywność, nowe technologie oraz zarządzanie własnym czasem.

Zabrzańska część Forum będzie odbywać się w postindustrialnej przestrzeni Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza oraz podziemiach Kopalni Guido. Hasłem tegorocznej edycji jest: „Biblioteka w sercu”, które nawiązuje przede wszystkim do motta naszego miasta, ale ma również pokazać jak młodzi ludzie z zaangażowaniem podchodzą do pracy w tej wyjątkowej instytucji, jaką jest biblioteka.

14. Forum Młodych Bibliotekarzy organizuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczna w Zabrzu oraz Biblioteką Śląską w Katowicach. Patronat honorowy nad Forum objęli: prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik oraz marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.