GANG OLSENA acoustic trio

GANG OLSENA acoustic trio

06/09/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 9 września 2022 /piątek/ godz. 18.00 – Ogród MCK na koncert plenerowy GANG OLSENA acoustic trio, organizowany w ramach Programu Profilaktycznego „Kulturalna Ruda – bez używek II”.

WSTĘP BEZPŁATNY

Gang Olsena – polski rhythmandbluesowy zespół muzyczny

Wszystko zaczęło się w Rudzie Śląskiej w Klubie „Pulsar”, w miejscu prób zespołów Big Tu Tu, Dinx Band i Lean Back, z których w 1988 roku powstał zespół Gang Olsena. Już sama nazwa grupy sugerowała charakter i „założenia programowe” Gangu: bawić siebie i publiczność!

Zafascynowani muzyką Blues Brothers, Jamesa Browna, Lynyrd Skynyrd i innych wykonawców z pogranicza soulu, rocka i rhythm & blues’a bardzo szybko określili swój styl i dopracowali się własnego wizerunku scenicznego.

Oficjalnie Gang Olsena zadebiutował, zdobywając pierwsze miejsce na „Młodzieżowych Spotkaniach Muzycznych” w Chojnowie. W następnych latach zespół występował m.in. na festiwalach „Rawa Blues” w Katowicach, w Jarocinie, na koncercie „Rock Noc” w Opolu oraz „Przystanku Woodstock” organizowanym przez Jurka Owsiaka.

Emanująca ze sceny radość grania sprawiły, że Gang Olsena jest entuzjastycznie przyjmowany na każdym koncercie już od ponad 30 lat. Wśród przebojów grupy wymienić można między innym takie utwory jaki: „Białe myszy, dzikie koty”, „Jak tu nie wypić”, „ Martwe neony mojego miasta” , „Czuła jest noc” czy „Kilka chwil”.

Zagrają:
wokal: Janusz Estep Wykpisz
gitara akustyczna: Bogdan Simiński
gitara akustyczna: Paweł Ambroziak

Koncert odbędzie się w ramach Programu Profilaktycznego „Kulturalna Ruda – bez używek”.
Projekt dofinansowany ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.