ACH TE BABY

ACH TE BABY

21/02/2024 Wyłączono przez admin

Śląski Teatr Impresaryjny im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 8 marca 2024 /piątek/ godz. 18.00 na koncert muzyki filmowej ACH TE BABY, wyjątkowe wydarzenie organizowane z okazji Dnia kobiet.

Wystąpią: APPASSIONATA ENSEMBLE pod kierownictwem Mirosława Krause oraz GOŚCIE.

W programie: największe przeboje polskiego i światowego kina: „Piraci z Karaibów”, „Śniadanie u Tiffaniego”, „Dzwonnik z Notre Dame”, „Pod dachami Paryża”, „Tarzan”, „Piękna i Bestia”, „Shrek”, „Titanic”, „Czterdziestolatek”, „Mamma Mia!”, „Dirty Dancing”, „Wojna Domowa”, „New York, New York”,  „Kraina lodu” i in.

Muzyczna uczta z największymi kompozycjami w dziejach kina. Prawdziwa historia światowej i polskiej muzyki filmowej. Od skomponowanego w 1930 roku walca do pierwszej francuskiej muzycznej komedii – „Pod dachami Paryża”, rozpoznawalnego od pierwszych akordów Tanga z „Zapachu Kobiety”, poprzez znakomite dźwięki Henry’ego Manciniego, z oscarową melodią ze „Śniadania u Tiffaniego” – „Moon River”, aż po współczesne dzieła Hansa Zimmera wykonywane przez ogromne orkiestry symfoniczne, wśród których nie zabraknie „Piratów z Karaibów”. Zabrzmi również polska muzyka filmowa i znakomite tematy Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza („Czterdziestolatek”, „Wojna domowa”). Dla miłośników wielkich produkcji animowanych odbędziemy podróż do Zamku Bestii („Piękna i Bestia”), pod dzwonnicę Katedry Notre Dame (Dzwonnik z Notre Dame), a w „Krainie Lodu” nabierzemy magicznej mocy.

Jak zwykle nie zabraknie ciekawostek i anegdot na temat wykonywanych kompozycji.

Appassionata Ensemble w powiększonym składzie (fortepian, skrzypce, akordeon, gitara basowa, perkusja), zaproszeni znakomici wokaliści i fenomenalne autorskie aranżacje gwarantują mile spędzony wieczór z muzyką filmową.

BILETY w cenie: 50 i 49 zł
Bilety grupowe (min. 10 osób) w cenie: 40 i 39 zł/os (sprzedaż wyłącznie w kasie ŚTI)

KUP BILET ON-LINE na: www.slaskiteatrimpresaryjny.pl
REZERWACJA – KASA biletowa tel. 32 248 62 40
ZAPRASZAMY!

ŚLĄSKI TEATR IMPRESARYJNY im. Henryka Bisty
ul. P. Niedurnego 69  |  41-709 RUDA ŚLĄSKA
www.slaskiteatrimpresaryjny.pl