AGA ZARYAN zaŚPIEWA SZYMBORSKĄ I NIE TYLKO W BYTOMSKIM CENTRUM KULTURY

AGA ZARYAN zaŚPIEWA SZYMBORSKĄ I NIE TYLKO W BYTOMSKIM CENTRUM KULTURY

19/02/2024 Wyłączono przez admin

Zapraszamy do Bytomskiego Centrum Kultury na niepowtarzalny koncert Agi Zaryan, który odbędzie się 9 marca (sobota) o godz. 19:00. Artystka wraz z towarzyszącymi jej muzykami zaprezentuje utwory oparte o wiersze Wisławy Szymborskiej – jest to materiał przygotowany specjalnie z okazji 100. rocznicy urodzin Noblistki. W repertuarze widowiska znajdą się też inne, bardzo kobiece utwory. Podczas koncertu Aga zaśpiewa piosenki napisane przez Michała Tokaja do wybranych przez Zaryan wierszy „Buffo” i „Erotyk Żartobliwy” Wisławy Szymborskiej. Poza tymi wierszami wokalistka wykona inne wiersze noblistki, piosenkę Grzegorza Turnaua „Zakochani” oraz piosenkę „Nic dwa razy” z repertuaru Łucji Prus. Innymi bohaterkami koncertu Zaryan poza wybitną poetką, będą inne ważne dla artystki kobiety – Nina Simone, Abbey Lincoln, Krystyna Krahelska czy Anna Świrszczyńska. To będzie koncert przepełniony kobiecą energią celebrujący ich różnorodny talent i twórczość. Na scenie wraz z Agą Zaryan wystąpią wyjątkowi muzycy jazzowi Michał Tokaj (fortepian), Alan Wykpisz (kontrabas), Łukasz Żyta (perkusista) i Robert Majewski (trąbka).

becek

Aga Zaryan śpiewa Szymborską i nie tylko w Bytomskim Centrum Kultury, 9 marca (sobota), o godz. 19:00. 

Bilety w cenie 90 zł – 120 zł dostępne w kasie BECEKu oraz na https://bck.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=8498

AGA ZARYAN jest dziś jedną z doskonale rozpoznawalnych w świecie wokalistek jazzowych swojego pokolenia. Przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii jazzu, kontynuując tradycję takich artystek jak Shirley Horn, Carmen McRae i Joni Mitchell. Jest rozpoznawalna dla słuchaczy dzięki charakterystycznej lekkości frazowania. Wyróżnia ją także ciepły matowy ton głosu. Wokalistce udało się połączyć ambitne cele artystyczne z umiejętnością dotarcia do szerszej publiczności, co zaowocowało nagraniem wielu nagradzanych albumów.