AGLO FESTIWAL

AGLO FESTIWAL

25/04/2024 Wyłączono przez admin

Zapraszamy do Bytomskiego Centrum Kultury na AGLO FESTIWAL (10.05-12.05), czyli trzy dni śląskiej kultury, spotkań, dyskusji i dobrych książek.

Od 10 do 12 maja 2024 r. Bytom stanie się stolicą regionalnej i ogólnopolskiej refleksji nad wyjątkowością i specyfiką miejsca, w którym żyjemy. Podczas trzech dni Festiwalu planujemy spotkania, dyskusje, spacery po mieście, spektakle, wymianę myśli i zdań. Pomysłodawcą i dyrektorem programowym Aglo Festiwalu jest Zbigniew Rokita. Porozmawiamy o Bytomiu i Śląsku, a także innych regionach Polskich z nieoczywistych perspektyw, czasem na poważnie, czasem z przymrużeniem oka. Gośćmi i Gościniami festiwalu będą czołowe postaci zajmujące się tematami, m.in.: Ryszard Koziołek, Sebastian Rosenbaum, Sonia Wilk, Anna Dudzińska, Grzegorz Piątek, Olga Drenda, Paweł Sołtys (Pablopavo), Arkadiusz Gola, Dariusz Zalega, Zbigniew Rokita, Antoni Piechniczek, Zbigniew Kadłubek, Ewelina Mokrzecka, Artur Jabłoński, Marcin Musiał, Robert Talarczyk, Tomasz Sanecki, Ziemowit Szczerek. Poza tym zaprosimy na spektakl Teatru Korez „Weltmajstry”, film „Ewa”, występ teatru improwizowanego Klancyk (Komora Maszyny Losującej jest pusta), spacery miejskie, do obwoźnej księgarni czy do kącika dla bajtli.

becekPodczas Aglo Fest wspólnie przywitamy ciepłe dni i spędzimy dobry czas. Spotkają się na nim piękni ludzie – jedni będą na scenie, drudzy wśród publiczności, ale przez trzy dni wszyscy razem stworzymy wyjątkowe miejsce i przestrzeń do rozmowy i uśmiechu. Takiego festiwalu jak Aglo Festiwal na Śląsku jeszcze nie było!

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów jubileuszu 770-lecia miasta Bytom.

Pełen program AGLO Festiwalu: https://www.becek.pl/aglo_festiwal