The HIGHWAY BROTHERS BAND i Goście

The HIGHWAY BROTHERS BAND i Goście

25/04/2024 Wyłączono przez admin

Śląski Teatr Impresaryjny im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 24 maja 2024 /piątek/ godz. 18.00
na koncert rockowo-bluesowy The HIGHWAY BROTHERS BAND i Goście.

stiWystąpią zespoły:
The HIGHWAY BROTHERS BAND
Zespół Autostradowych Braci, to skład zespołu Highway z okresu płyty „Autostrada”. Skład ten działał w latach 2006 – 2009, skomponował wspólnie wiele klasycznych utworów zespołu i zagrał ponad sto koncertów w kraju i za granicą. Teraz skład ten wsiada do wehikułu czasu by cofnąć się o 15 lat i jeszcze raz przeżyć wspólnie tę muzyczną przygodę. Nie jest to reaktywacja zespołu Highway, lecz projekt, mający na celu przypomnieć tamten okres działalności grupy. W związku z powyższym, zespół postawił na nową dość przewrotną nazwę, która oczywiście kojarzy się i z zespołem Highway i z płytą „Autostrada” ale również z zespołem braci Allman. Nawiązanie do nazwy The Allman Brothers Band, jak również podobieństwo logotypu, to pewnego rodzaju „oko” puszczone fanom Southern Rocka. Zespół Autostradowych Braci wykonuje własne autorskie utwory, znane głównie z płyty zespołu Highway – „Autostrada” oraz inne powstałe w tamtym okresie.

Do wspólnej przejażdżki wehikułem czasu zapraszają Was:
Tomasz „Dynam” Domieracki – śpiew,
Marek „Maniol” Manicki – gitary,
Michał „Niedźwiedź” Nit – gitary,
Tomasz „Peruła” Cugan – bas,
Rafał „Rafi” Waniek – perkusja,
Jacek „Dżako” Zając –- hammond/piano.

AROUND THE BLUES
Chorzowski zespół, który powstał w 2005 roku i od tego czasu nieprzerwanie koncertuje w kraju i za granicą. Zespół wystąpił na większości polskich festiwali bluesowych (m.in. Rawa Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Bluestracje, Blues Nad Odrą, Jimiway, Blues Alive, Lauba Pełno Bluesa etc.). Wokalistka Joanna Kaniewska (Mrozek) została wybrana Bluesową wokalistką Roku 2010 w plebiscycie BLUES TOP kwartalnika Twój Blues. Zespół wydał trzy studyjne płyty (Around The Blues, Future Memories, The Girl In The Green Car); wykonuje autorską muzykę z pogranicza bluesa i rocka.

Skład zespołu:
Joanna Kaniewska – vocal,
Przemek Kaniewski – gitara,
Bronek Lewandowski – gitara,
Michał Gondek – bas,
Rafał Waniek – perkusja.

BILETY w cenie: 40 zł
KUP BILET ON-LINE na: www.slaskiteatrimpresaryjny.pl
REZERWACJA – KASA biletowa tel. 32 248 62 40
ZAPRASZAMY!

ŚLĄSKI TEATR IMPRESARYJNY im. Henryka Bisty  |  ul. P. Niedurnego 69  |  41-709 RUDA ŚLĄSKA  |  www.slaskiteatrimpresaryjny.pl