Akademia Lidera Kultury 2021

Akademia Lidera Kultury 2021

30/11/2021 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 2 grudnia 2021 /czwartek/ godz. 16.00 na spotkanie rozpoczynające projekt Akademia Lidera Kultury 2021.

W Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty rozpoczyna się kolejna edycja projektu „Akademia Lidera Kultury”, dzięki któremu młodzi ludzie będą mogli zrealizować swoje pomysły. Celem projektu jest aktywizacja młodzieży do działań na rzecz najbliższego otoczenia.

Program opiera się na wyłonieniu najaktywniejszych młodych ludzi pasjonujących się działalnością społeczną lub kulturalną, wyposaży ich w umiejętności menedżerskie potrzebne do animacji społeczności lokalnej oraz realizacji autorskich projektów, a także pomoże sfinansować ich pierwsze działania. Program adresowany jest do młodzieży (w wieku 16 – 20 lat), do ludzi z pasją, zapałem i chęcią działania (niekoniecznie z doświadczeniem związanym z animacją społeczno-kulturalną).

W ciągu 6 miesięcznego okresu trwania programu odbędą się zajęcia seminaryjno-warsztatowe, konsultacje projektowe oraz praktyczna realizacja projektów. Uczestnicy zdobędą wiedzę, jak przekuć pomysł w projekt, poznają zagadnienia związane z zarządzaniem projektem, pozyskiwaniem środków na jego realizację, marketingiem, sponsoringiem, komunikacją interpersonalną, autoprezentacją i tworzeniem budżetu. Najważniejszym etapem dla Uczestników będzie możliwość realizacji własnego projektu dzięki wsparciu w formie nagrody – dotacji. Wybrane 3 projekty otrzymają dotacje w formie nagrody pieniężnej, z wymogiem przeznaczenia jej na realizację opracowanych projektów.

Wszystkich zainteresowanych działaniem młodych ludzi zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 2 grudnia 2021 o godz. 16.00 w MCK. Wstęp wolny.

ZAPRASZAMY!

Organizator: Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej, tel. 32 248 62 40,e-mail: sekretariat@mckrudasl.pl, organizacja@mckrudasl.pl

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY im. Henryka Bisty
ul. Piotra Niedurnego 69
41-709 RUDA ŚLĄSKA
Tel. 32 248 62 40
www.mckrudasl.pl