„Artystyczne spojrzenia różne” – wernisaż wystawy

„Artystyczne spojrzenia różne” – wernisaż wystawy

18/04/2023 Wyłączono przez admin

Już w najbliższy, czwartek, 20 kwietnia odbędzie się wernisaż wystawy prac członków Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok’12 zatytułowanej „Artystyczne spojrzenia różne”.

Grupa powstała – jako inicjatywa oddolna – w 2012 r. w Starochorzowskim Domu Kultury, w historycznej części Chorzowa na tak zwanym „Krajcoku”. Z założenia skupia wyłącznie amatorów, osoby bez wykształcenia plastycznego. Niektórzy z nich doskonalą warsztat twórczy na lekcjach prowadzonych przez artystów plastyków. W swojej działalności artystycznej posługują się oni różnorodnymi technikami, począwszy od malarstwa tradycyjnego, do tych wypracowanych przez siebie, jak to widzimy  w twórczości Jacka Szaleńca czy Piotra Mikołajczyka. Obecnie Grupa liczy  25 członków.

Krajcok’12 już od 11 lat uczestniczy we wszystkich istotnych przedsięwzięciach związanych ze sztuką w regionie górnośląskim.  Osiągnął znaczącą pozycję w środowisku amatorskich grup plastycznych  – jego członkowie uczestniczyli w ponad 400-tu wydarzeniach artystycznych: konkursach, przeglądach czy plenerach. W ich dorobku znajdziemy też blisko 100 wystaw indywidualnych. Uwagę odbiorcy zwraca, że każdy z artystów operuje własnym,  niepowtarzalnym stylem malarskim, a każdy z prezentowanych obrazów kreuje symboliczne drzwi zapraszające do indywidualnego świata szczególnej wrażliwości swego autora. We wszystkich prezentowanych pracach nie sposób też nie dostrzec niezwykłej pasji tworzenia.

Na wystawę w GSW Elektrownia złożą się prace 21 artystów. Będzie można  je oglądać do 18 czerwca br.

Początek wernisażu: 18.00

Serdecznie zapraszamy!