Barbórka 2023 – poznaj zwyczaje barbórkowe

Barbórka 2023 – poznaj zwyczaje barbórkowe

06/11/2023 Wyłączono przez Maja Girycka

Sztolnia Królowa Luiza zaprasza do wspólnego świętowania Barbórki, tradycyjnego święta górniczego obchodzonego w Polsce 4 grudnia.

mgw

Specjalna oferta została przygotowana dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i średnich. Nie zapomniano również o barbórkowej ofercie dla rodzin z dziećmi, które podczas zwiedzania zabrzańskich podziemi mogą poznać legendy, podania i zwyczaje związane z obchodami barbórkowymi.

W programie podziemnego zwiedzania przedszkolaki mogą w Kopalni Królowa Luiza spotkać opiekunkę braci górniczej – świętą Barbarą, zabawić się w orkiestrę górniczą, poznać legendy i górnicze zwyczaje, a wizytę w podziemiach zakończyć przejazdem radosnym Karlikiem, kolejką górniczą.

Uczniowie szkół podstawowych w podziemiach Kompleksu Sztolnia Królowa Luiza lub Kopalni Guido spotkać strażnika – Skarbnika, poznać trud pracy górników wykonując lekkie prace górnicze (składanie kaszt, cięcie drewna) oraz dowiedzieć się ciekawostek związanych z obchodami barbórkowymi, takimi jak m.in. skok przez skórę. Na zakończenie – dla wszystkich przejazd kolejką górniczą.

Dla wszystkich uczestników wspólnego świętowania – przewidziano drobny upominek.

Szczegółowe informacje na temat oferty Barbórka 2023 znajdziesz TUTAJ.
Termin obowiązywania oferty: 6.11. – 31.12.2023 r.
W celu rezerwacji prosimy o kontakt pod numerem tel.: 538 899 220, 32 630 30 91 wew. 7005 / 7003.