Chwila, w której umarłam

Chwila, w której umarłam

02/10/2023 Wyłączono przez Maja Girycka

ŚLĄSKI TEATR IMPRESARYJNY im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 14 października 2023 /sobota/ godz. 18.00 na spektakl ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam, prezentowany w ramach cyklu SCENA MISTRZÓW. W monodramie wystąpi EWA BŁASZCZYK.

Fallaci to jedna z najbardziej wyrazistych dziennikarek swojej epoki. Przeprowadzała wywiady z najważniejszymi, a czasem z najniebezpieczniejszymi osobami na świecie. Tłumaczyła, że pisze o wojnie, bo wojna odsłania w ludziach to, co prawdziwe. Obnaża ich piękno i brzydotę, tchórzostwo i odwagę. Mówiła, że rozumie ludzi lepiej w stanie wojny niż w czasie pokoju. Lubiła prowokować i wyprowadzać z równowagi swoich rozmówców. Fragmenty jej osobistego „Listu do nienarodzonego dziecka” stały się inspiracją dla scenicznej opowieści o najtrudniejszych doświadczeniach. Tę bolesną rozmowę z kimś, kto nie istniał, przeprowadza nie tylko rewolucjonistka, ale także kobieta. Tym razem jest to osobista wojna.

Autor sztuki: Remigiusz Grzela
Reżyseria: Ewa Błaszczyk
Spektakl jest produkcją Teatru Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie

BILETY w cenie: 40 zł
KUP BILET ON-LINE na: www.slaskiteatrimpresaryjny.pl
KASA BILETOWA – REZERWACJA tel. 32 248 62 40, e-mail: bilety@teatrrudasl.pl

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023”.

ŚLĄSKI TEATR IMPRESARYJNY im. Henryka Bisty
ul. P. Niedurnego 69
41-709 RUDA ŚLĄSKA
www.slaskiteatrimpresaryjny.pl