Co i jak warto czytać dziecku?

Co i jak warto czytać dziecku?

26/09/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu wraz z Centrum Rozwoju Rodziny w Zabrzu zapraszają na bezpłatne warsztaty dla rodziców, nauczycieli oraz wychowawców. Warsztaty odbywać się będą w Centrum Rozwoju Rodziny, ul. Park Hutniczy 8.

„Co i jak warto czytać dziecku” to cykl spotkań ze specjalistami z dziedziny literatury dziecięcej. Zaplanowano 4 spotkania, które poprowadzą autorki książek, twórczynie innowacyjnych metod pracy z dziećmi i edukatorki.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr tel: 32 630 32 33 lub na adres e-mail: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl.

Szczegółowy harmonogram spotkań:

29.09, 16.00 Małgorzata Swędrowska: Pedagożka i autorka koncepcji czytania wrażeniowego, czyli odkrywania tekstu literackiego w kilku wymiarach. Pisze dla dzieci i dorosłych. Buduje mosty między światem literackim a młodymi czytelnikami.

6.10, 16.00 Grażyna Świderek – Książki nie tylko do czytania: Bibliotekarka, animatorka, moderatorka DKK. Pomysłodawczyni i wykonawczyni warsztatów i spotkaniach dla dzieci w MBP w Zabrzu. Fascynatka literatury dziecięcej, mocno wierząca, że „nie ma dzieci, które nie lubią czytać, są takie, które nie trafiły na „swoją książkę”.

13.10, 16.00 Malwina Kożurno – Jak czytać, żeby być słuchanym: Lektorka, animatorka, współpracuje z autorką książek dla dzieci i młodzieży, Renatą Piątkowską. Czyta na spotkaniach autorskich, nagrywa audiobooki, prowadzi warsztaty lektorskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

20.10, 16.00 Wanda Matras-Mastelarz – Czytanie – lokatą, która procentuje: Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, technik pracy umysłowej oraz edukacji medialnej i czytelniczej. Certyfikowany trener stymulacji pamięci i rozwoju intelektu.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.