Czas na nowe logo Pokładów Kultury

Czas na nowe logo Pokładów Kultury

14/11/2023 Wyłączono przez admin

Logo to unikalny znak graficzny identyfikujący markę. Głównym jego celem jest zaistnieć w świadomości potencjalnego klienta, odbiorcy tak, by ten nie tylko go zapamiętał, ale też jednoznacznie kojarzył z konkretną marką.

Dziś prezentujemy nowy logotyp naszych Pokładów:

logo PK

Bryła geometryczna okalająca nowe logo to współczesne nawiązanie do graficznej formy przedstawiania pokładów złóż kopalnych, ściśle związanych z regionem, w jakim działa redakcja. Śląsk to obszar bogaty w pokłady węgla obrazowane na rycinach i rysunkach technicznych za pomocą prostych linii ułożonych pod określonymi kątami i wypełnionymi paternami. Znacznik „eu” umieszczony przy znaku graficznym to odniesienie do działalności instytucji w przestrzeni wirtualnej. Osadzony w owalnej obwolucie niczym znak „oryginalny” kojarzy się z czymś wyjątkowym i budzącym zaufanie odbiorcy. Zastosowana kolorystyka znaku podkreśla dynamiczny charakter marki.

Twórcą nowego znaku jest Rafał Szędzielorz, absolwent Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach, graphic designer Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, twórca wielu scenografii, kilku zabrzańskich murali. Poznajcie twórcę, który inspiracji szuka w zakątkach podziemi.