Dni Otwarte w zabrzańskim Plastyku!

Dni Otwarte w zabrzańskim Plastyku!

27/03/2024 Wyłączono przez admin

Najsłynniejsze dzieła sztuki i wielcy artyści w naszym mieście? Takie wydarzenie jest możliwe tylko w zabrzańskim Liceum Plastycznym. Tak właśnie – bardzo światowo i barwnie – zapowiadają się Dni Otwarte w tej szkole, które odbędą się 5 i 6 kwietnia. W klimacie artystycznej bohemy uczestnicy będą mogli zapoznać się ze szkołą, porozmawiać z uczniami, skonsultować się z nauczycielami, a także podziwiać obrazy, rzeźby, instalacje wykonane przez młodych artystów.

W piątek, 5 kwietnia, organizatorzy zapraszają od godz. 14.00 do godz. 17.00. W sobotę, 6 kwietnia, Dzień Otwarty szkoły rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 13.00.

Oprócz tego przygotowano dużo innych atrakcji – warto się więc wybrać do Plastyka z całą rodziną, bo w programie jeszcze m.in.: warsztaty artystyczne (szkoła zapewnia potrzebne materiały), gry i zabawy sportowe, zajęcia językowe i plastyczne dla młodszych dzieci, kiermasz ozdób wiosennych.

Impreza jest przede wszystkim zaproszeniem skierowanym do tych osób, które chcą bliżej poznać specyfikę szkoły, zorientować się w harmonogramie zajęć czy poznać wyposażenie kierunkowych pracowni (np.: fotograficznej, malarskiej, projektowej, grafiki komputerowej). Mile widziani są więc uczniowie klas ósmych z rodzinami, nauczyciele przedmiotów artystycznych i wszyscy sympatycy sztuki. 

Plastyk znany jest ze szczególnej, twórczej atmosfery. W jego murach mieści się Liceum Sztuk Plastycznych oraz kończycka Szkoła Podstawowa nr 35. Placówka łączy więc najlepsze cechy szkoły środowiskowej oraz otwartość na miejskie i ogólnopolskie inicjatywy kulturalne. Warto podkreślić, że nie tylko bardzo dobrze przygotowuje ona do podjęcia nauki na wyższych uczelniach, jej  dużym atutem jest również to, iż uczeń zdobywa tu konkretny zawód, który pozwala mu podjąć pracę w różnych branżach (reklama, aranżacja wnętrz, fotografia, projektowanie graficzne).

Oprócz Dnia Otwartego w szkole odbywają się też bezpłatne warsztaty prowadzone przez nauczycieli przedmiotów artystycznych, przygotowujące do egzaminu wstępnego na ASP.

Więcej informacji o szkole można znaleźć na stronie www.zs18.zabrze.pl, a także na Facebooku.

Źródło: UM Zabrze