„Dobra karma powraca” – kiermasz rzeczy używanych

„Dobra karma powraca” – kiermasz rzeczy używanych

17/10/2022 Wyłączono przez admin

pchli targ

Reksiu czeka na adopcję

15 października 2022 roku w ogrodzie letnim restauracji „Pod Wawrzynem” w Zabrzu-Mikulczycach już od godziny 12:00 słychać było głośną muzykę zwiastującą wyjątkowe wydarzenie. Zabrzańskie Stowarzyszenie Mocnospołeczni wraz z wolontariuszami schroniska Psitulmnie zorganizowało I edycję kiermaszu rzeczy używanych „Dobra karma powraca”. Społeczna inicjatywa miała na celu zaktywizowanie mieszkańców i umożliwienie ludziom sprzedaży używanych przedmiotów na tzw. pchlim targu. Opłata wpisowa pobierana za wystawienie własnego stoiska przeznaczona została na potrzeby schroniska Psitulmnie w Zabrzu-Biskupicach.

 

pchli targ

Rękodzieło na sprzedaż

Dzięki opłatom wpisowym mieszkańcy Psitulmnie – suczki, kotki, psy i koty, będą miały większą szansę na zapewnienie koniecznej opieki medycznej, karmy oraz możliwości przebywania w oświetlonych, ogrzanych i ogrodzonych boksach.

Kiermasz rzeczy używanych przyciągnął wielu zainteresowanych. Do kupienia były książki, ubrania, zabawki i przeróżne drobiazgi. Na jednym ze stoisk utalentowana osoba sprzedawała własnoręcznie wykonane rękodzieło – wieńce, makramy i ozdoby domowe. Każdy z przedmiotów był unikalny, ponieważ wszystkie zostały ręcznie zrobione, nigdy nie trafią się dwa takie same okazy.

Wzrok przyciągało również stoisko z zabawkami wystawionymi na sprzedaż przez – Olę i Kubę. Rodzeństwo wraz z rodzicami przyjechało, aby w przedsiębiorczy sposób sprzedać swoje nieużywane zabawki, dać im drugie życie oraz dołożyć własną cegiełkę do poprawy życia zwierzaków ze schroniska.

 

pchli targ
Ola i Kuba - młodzi społecznicy

Ariel Rolnik, aktywny działacz Stowarzyszenie Mocnospołeczni, podkreśla, że październikowy kiermasz rzeczy używanych to nie jest pierwsze przedsięwzięcie zorganizowane ku pomocy zabrzańskiemu schronisku. Już wcześniej dzięki zaangażowaniu Mocnospołecznych zorganizowano zbiórki koców i karmy, w realny sposób przyczyniając się do poprawy losy bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku.

Aktywne działania na rzecz schroniska

Będąc w podziwie dla społecznej pracy Stowarzyszenia Mocnospołecznych i wolontariuszy ze schroniska Psitulmnie, zachęcam wszystkich do uczestniczenia w kolejnych edycjach kiermaszu rzeczy używanych, które jak zapowiadają organizatorzy, mogą się pojawić już nadchodzącej wiosny.

Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za dotychczasową aktywną pracę!

Tekst i foto: Katarzyna Girycka