Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

11/07/2021 Wyłączono przez Maja Girycka

Dom Muzyki I Tańca w Zabrzu, określany jako „Dom na szlaku gwiazd”, zainicjował swoją działalność w 1959 r. tradycyjną górniczą Barbórką. Przez ponad 60 lat koncertowali tu wybitni artyści światowej klasy, m.in.: Artur Rubinstein, Placido Domingo, Leonard Cohen, Chris de Burgh, B. B. King, Chick Corea, orkiestra Glenna Millera, a także wiele znakomitych zespołów, grup muzycznych t.j.: Tangeredream, Smokie, Procol Harum, Marillion, Scorpions. W galerii sław występujących na deskach zabrzańskiej sceny nie brakuje polskich twórców z zabrzaninem Krystianem Zimermanem na czele.

Dom Muzyki i Tańca jest współorganizatorem koncertów w ramach Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego, Festiwalu im. Ludwiga v Beethovena, Koncertów Noworocznych, Koncertu Galowego Święta Miasta Zabrze oraz wielu, wielu innych. Był także producentem musicalu Tarzan, do muzyki Phila Collinsa, którego premiera miała miejsce w 2012 roku.

Także dzisiaj Dom Muzyki i Tańca, po gruntownym remoncie, to jedna z najlepszych pod względem warunków technicznych i bezpieczeństwa scen koncertowych w Polsce – z widownią na 2000 miejsc i wspaniałym potencjałem organizacyjnym w postaci doświadczonego i w pełni profesjonalnego zespołu.

Dom Muzyki i Tańca
ul. Gen. de Gaulle’a 17
41-800 Zabrze

Więcej informacji na stronie: https://www.dmit.com.pl/