„Ekspresja schyłku antropocenu” i „Kliniczne oko”

„Ekspresja schyłku antropocenu” i „Kliniczne oko”

14/10/2021 Wyłączono przez Maja Girycka

Galeria Szyb Wilson i Fundacja Eko Art Silesia zapraszają 22.10.2021 o godz. 17.00 na wernisaż wystaw prac absolwentów katowickiej ASP. Pierwsza z nich to wystawa zatytułowana „Ekspresja schyłku antropocenu”, w ramach której zaprezentowane zostanie: malarstwo, grafika, instalacje oraz rzeźba: Doroty Bujak, Piotra Desperaka i Julii Świtaj.

Druga „Kliniczne oko” to bardzo intymne malarstwo również absolwentki ASP w Katowicach – Aleksandry Rajnisz-Podlaskiej. Klinicznie wyostrzonym spojrzeniem artystka bada możliwości i analizuje konsekwencje autentycznego osobowego spotkania z innym.

Wernisaż: 22.10.2021 g. 17.00 Wystawa potrwa od 23.10. do 20.12.2021 r.

Wernisaż uświetni występ Bartka Chyli.

Kurator Monika Paca -Bros

Zapraszamy również  na wystawę z kolekcji Galerii Szyb Wilson. Prawda i Piękno.

Zwiedzający obejrzą malarstwo artystów lokalnych, ale i zagranicznych. Wybrane prace są różnorodne tematycznie i formalnie; znalazły się pośród nich zarówno abstrakcje, jak i kompozycje figuratywne. Wspólnie tworzą wielowątkową, refleksyjną i wyrazistą całość.

Pierwsze dzieła zostały zakupione jeszcze przed powstaniem Galerii Szyb Wilson przez jej twórców, Johanna Brosa i Monikę Pacę-Bros, a potem włączone do kolekcji. Gromadzona jest przede wszystkim sztuka współczesna, jej trzonem są artyści ze Śląska i Polski. Właściciele nie chcą gromadzić sztuki wtórnej czy dekoracyjnej, ich celem jest promocja artystów, którzy wypracowali swój własny styl, są rozpoznawalni, oryginalni. Kolekcjonerzy inwestują również w dzieła młodych artystów, od początku śledząc ich drogę i rozwój.

Galeria Szyb Wilson, Oswobodzenia 1, Katowice

Czynne codziennie od 9.00 do 19.00, wstęp wolny

www.szybwilson.org