Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

5. Rajd Śmiercioodpornych! / 10. urodziny MotoRat!

3 października, 2021 / 12:00 - 20:00

bezpłatne
śmiercioodporni
Fantastyczna atmosfera, cały dzień niesamowitych, motoryzacyjnych atrakcji, imponująca trasa turystyczno-rywalizacyjna wytyczona po całym Zabrzu, rywalizacja z innymi zmotoryzowanymi, ale także z własnymi słabościami – to będzie zagwarantowane podczas piątej edycji Rajdu Śmiercioodpornych organizowanego przez Stowarzyszenie Śmiercioodporni we współpracy ze Szkołą Jazdy i Ratownictwa Drogowego MotoRat oraz szeregiem partnerów.
 
Rajd odbędzie się w niedzielę, 3 października, początek o godz. 12.00 na placu manewrowym MotoRat przy ul. Knurowskiej w Zabrzu!
 
Spotkanie będzie jednocześnie imprezą urodzinową Ośrodka Szkolenia Kierowców MotoRat, który w tym roku obchodzi już dziesiątą rocznicę założenia i prowadzenia nauki jazdy, ale przede wszystkim ciągłego działania na rzecz zwiększania bezpieczeństwa w ruchu drogowym!
 
Finałem imprezy będzie występ Stuntera13, czyli Rafała Pasierbka, jednego z najlepszych stunterów motocyklowych na świecie, zwycięzcę dziesiątek turniejów, w tym zdobywca Mistrzostwa Europy Stunt GP World Grand Prix, prestiżowych XDL Championship czy Stunt GP. W Zabrzu zaprezentuje wyjątkowy materiał na cześć 10-lecia MotoRat i pięciolecia Stowarzyszenia Śmiercioodporni!
 
A na finał… akustycznie wystąpi zespół Blue Dragonfly z Zabrza, który ma szeroki blues-rockowy repertuar!
 
Na czym polega Rajd Śmiercioodpornych?
To impreza dla każdego fana motoryzacji, bez względu na posiadany pojazd, który chce dobrze się bawić i w ciekawy sposób spędzić niedzielne popołudnie. W tym roku Rajd odbędzie się w dwóch kategoriach – kategorii jednośladowej dla każdego posiadacza motocykla lub motoroweru, bez względu na pojemność, miejsce produkcji czy dane techniczne; oraz w kategorii samochodowej – dla każdego chętnego, który wystartuje w naszej imprezie samochodem.
Zapisy rozpoczną się w dniu imprezy punktualnie o godz. 13.00. Każdy z uczestników otrzymuje zestaw startowy składający się z mapy, naklejki z numerem startowym oraz kartą odpowiedzi. Na mapie oznaczonych zostaje kilkadziesiąt punktów dwóch rodzajów – zadania (lepiej premiowane) oraz zagadki (za jeden punkt). Uczestnik wyznacza sam sobie trasę i decyduje o wyborze punktów. W określonym oknie rywalizacyjnym ma za zadanie odwiedzić jak najwięcej punktów, odgadnąć zagadki lub wziąć udział w zadaniach, a także dotrzeć na metę.
Cały przejazd odbywa się w normalnym ruchu miejskim, z poszanowaniem przepisów ruchu drogowego, a metę wyznaczyliśmy również na placu manewrowym MotoRat. Tam też zorganizowany zostanie dodatkowy, premiowany punkt sprawnościowy z techniki jazdy, który odbędzie się właśnie na placu. Stawka będzie wysoka, bo można zdobyć nawet 10 punktów, które ostatecznie mogą zaważyć o rezultacie!
Na mecie również dostępny będzie grill, gdzie będzie można podgrzać sobie coś ciepłego w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie!
 
Dla kogo przewidziana jest impreza?
Dopuszczony jest udział na każdym jednośladzie: motorowerach (skuterach), maksiskuterach, motocyklach wszystkich pojemności i typów! W kategorii samochodowej wziąć udział może każdy samochód, który może legalnie poruszać się po polskich drogach.
 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczegóły

Data:
3 października, 2021
Godzina:
12:00 - 20:00
Koszt:
bezpłatne
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/3004223793240064?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D]%7D

Miejsce wydarzenia

plac manewrowy MotoRat
ul. Knurowska
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia