Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert z okazji Święta Miasta – Koncert symfoniczny „The Beatles”

3 października, 2021 / 17:00 - 19:00

dmit
To będzie prawdziwy urodzinowy prezent dla zabrzan. Szybkim krokiem zbliża się 99. rocznica nadania praw miejskich miastu, dlatego już 3 października na scenie Domu Muzyki i Tańca zapowiada się prawdziwe urodzinowe, muzyczne show z udziałem znanych i lubianych wykonawców. Gościem tego świątecznego spotkania będzie, mający od lat liczne grono wielbicieli nie tylko nad Wisłą, zespół Żuki, który tym razem bawić będzie publiczność razem z Orkiestrą Filharmonii Zabrzańskiej pod kierownictwem Sławomira Chrzanowskiego.

 

Podczas tego niecodziennego koncertu usłyszymy powszechnie lubiane, już wielopokoleniowe, przeboje legendarnej brytyjskiej grupy The Beatles oraz wierne wersje symfoniczne coverów muzyki popularnej, autorstwa renomowanego aranżera Andrzeja Marko, współpracującego z wieloma filharmoniami i znanymi zespołami, w tym m. in. grupą Dżem. Ze sceny popłyną interpretacje przede wszystkim niezapomnianych przebojów The Beatles, co jest właśnie najbardziej charakterystyczne dla Żuków, m.in. Yesterday, Let it be, Hey Jude, Oh my loving, Lady Madonna, She loves You, Girl, Michelle, Day tripper, Eleanor Rigby, Something, Come together, Oh! Darling, Imagine, Here comes the Sun, The long and winding road, jak też autorskich piosenek (Hey Mr. Lennon, Diament wiosny, Zostań). Wszystko w brawurowym wykonaniu zespołu i zabrzańskich filharmoników. Zapowiada się zatem wieczór gwarantujący nie tylko muzyczny profesjonalizm, ale i wspaniałą atmosferę.
 
Żuki od początku istnienia występują w tym samym składzie: Piotr Andrzejewski, Adam Staniszewski, Marek Posieczek, Jerzy Bołka. Od kilku lat gra z w zespole także Joachim Perlik. Pochodząca z Bydgoszczy grupa bywała już w Zabrzu, ale tym razem wystąpi w nieco innej roli. Występuje na scenie od 1987 roku, ale dopiero z biegiem lat zaczęła również koncertować z orkiestrami symfonicznymi i to zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Zaufały im na tym polu zarówno filharmonia w rodzimej Bydgoszczy, ale też w Łodzi, Wrocławiu, Kaliszu, Kielcach, Częstochowie, Zamościu, Koszalinie, Bielsku-Białej, Płocku, Zielonej Górze, Wejherowie, Toruniu, Gdańsku, a także w Szwecji, w Niemczech i na Litwie. W sumie Żuki mają na koncie blisko cztery tysiące różnorodnych występów w szesnastu krajach.

Szczegóły

Data:
3 października, 2021
Godzina:
17:00 - 19:00
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
https://www.dmit.com.pl/repertoire/zabrze-koncert-z-okazji-swieta-miasta-koncert-symfoniczny-the-beatles/188.html?view=event

Miejsce wydarzenia

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
ul. Gen. de Gaulle'a 17
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
Telefon:
32 271 56 41 wew. 32
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia