Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dwory Polskie – ocalone od zapomnienia

27 maja, 2022 / 17:00 - 20:00

dok
Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Zabrzu – Biskupicach zaprasza na wernisaż wystawy suchych pasteli, autorstwa Urszuli Skorzyckiej, który odbędzie się 27 maja w piątek, o godzinie 17:00.
 
To wyjątkowe wydarzenie dedykowane jest obchodom 100-lecia Zabrza, i jest już drugim wydarzeniem w tym roku, w którym DOK promuje zabrzańskich twórców.
 
Pani Urszula Skorzycka jest wieloletnią nauczycielką w szkole podstawowej nr. 21 w Zabrzu-Biskupicach. W DOK prowadzi warsztaty tkackie dla dzieci i młodzieży. Jej pasją są wycieczki w miejsca szczególne. Od lat odwiedza dwory na terenie Polski, które dokumentuje fotograficznie, następnie przerysowując techniką suchej pasteli, tworzy obrazy, będące głównym elementem wystawy. W ten sposób – ocalone od zapomnienia dworki, autorka drukuje w formie unikatowych kalendarzy. Pani Urszula z wielkim zaangażowaniem poszukuje kolejnych miejsc do okrycia, następnie zwiedza je i poznaje ich historie.
 
Podczas wernisażu będziecie okazja do poznania tych historii, ponieważ autorka prac, przygotowała prezentację fotograficzną, którą wzbogaci o autorski komentarz.
 
Wystawę będzie można zwiedzać w Holu Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Biskupicach do końca sierpnia 2022 roku.