Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

INDUSTRIADA 2021: „Guido Mroki – technika, ludzie, kopalnie”

11 września, 2021 / 09:00 - 20:00

40 zł

INDUSTRIADA, święto Szlaku Zabytków Techniki to największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w naszej części Europy. Dwunasta edycja już 11 września pod hasłem „Technika. To Was zaskoczy!”.

Kopalnia Guido zaprasza na „Guido Mroki – technika, ludzie, kopalnie”, premierowe zwiedzanie zmienionej Trasy Mroki, przygotowanej specjalnie na INDUSTRIADĘ.

W dniu INDUSTRIADY zlikwidowana już Kopalnia Doświadczalna M-300 ożywa dla Indunautów. Wszystkie porzucone i zapomniane maszyny i urządzenia górnicze budzą się do nowego życia. W trakcie wyprawy w najgłębsze i najsurowsze rejony kopalni, przewodnicy opowiedzą Wam ich historię, która zamknięta została w starych, porzuconych przez górników kiedyś tu pracujących na dole, butelkach. Wyłączone z ruchu taśmociągi, przenośniki zgrzebłowe, kruszarki i inne urządzenia górnicze, były świadkami świetności Kopalni Doświadczalnej M-300. Od tego czasu minęło ponad ćwierć wieku.

W zwiedzanej części kopalni panuje tak głęboka cisza, że można usłyszeć bicie własnego serca. Napierająca zewsząd czerń uświadamia, że znajdujesz się głęboko w sercu ziemi. Nieprzeniknioną ciemność rozprasza jedynie snop światła z osobistej lampy górniczej. W jego blasku stalowe maszyny i urządzenia nabierają fantastycznych kształtów. Wyobraźnia lubi płatać tutaj niespodzianki, a XX-wieczna technika wywoła u każdego uczestnika wycieczki niespodziewane emocje.

Szczegóły

Data:
11 września, 2021
Godzina:
09:00 - 20:00
Koszt:
40 zł
Witryna internetowa:
https://bilety.kopalniaguido.pl/index.php?p=INDUMROKI

Miejsce wydarzenia

Kopalnia Guido
ul. 3 Maja 93
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
Telefon:
32 271 40 77
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia