Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KONCERT DLA POKOJU

24 lutego, 2023 / 19:00

płatne
dmit

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu zaprasza na niezwykły koncert, z pokojowym przesłaniem – KONCERT DLA POKOJU, podczas którego wystąpią znakomici artyści. Koncert odbędzie się w Zabrzu w pierwszą rocznicę rosyjskiej napaści na Ukrainę. Podczas wyjątkowego wydarzenia usłyszymy „Psalmy miłości i nadziei”. Muzykę stworzył Michał Jurkiewicz do słów Jerzego Łysińskiego.

Na zabrzańskiej scenie zaśpiewają Janusz Radek, Basia Giewont, Iza Szafrańska oraz Michał Grobelny. Towarzyszyć im będą Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego, muzycy Akademickiej Orkiestry Symfonicznej „MASO” z Charkowa, chór „Resonans con tutti” oraz zespół w składzie Tomasz Mądzielewski (perkusja), Tomasz Bielecki (perkusjonalia), Paweł Grzesiuk (gitara basowa), Dobrosław Jabłoński (gitara), Kamil Barański (keyboard), Szymon Kamykowski (saksofon), Mateusz Pliniewicz (skrzypce), Michał Jurkiewicz (kierownictwo muzyczne, piano, skrzypce).

Podczas koncertu usłyszymy utwory inspirowane księgami Starego Testamentu, podejmujące wątek ufności człowieka wobec Boga w obliczu klęski i trwogi. Oratorium jest swego rodzaju opisem duchowej wędrówki człowieka, której pomimo lęku, wątpliwości i dramatycznych doświadczeń, towarzyszą wiara, nadzieja i miłość. Kompozycja Michała Jurkiewicza, łącząca w sobie elementy klasyki, muzyki pop, gospel i etno, w przejmujący sposób wprowadza słuchacza w świat starożytnego Izraela z kart Biblii, klęsk, rozpaczy, ale i wielkiej, nieprzemijającej nadziei. To czas, w którym na dnie smutku i tęsknoty rozkwitała najwspanialej wyrażona miłość Ludu Przymierza do Boga.

Ceny biletów : 90 zł, 70 zł, 50 zł

Szczegóły

Data:
24 lutego, 2023
Godzina:
19:00
Koszt:
płatne
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
https://www.dmit.com.pl/repertoire/zabrze-koncert-dla-pokoju/273.html?view=event

Miejsce wydarzenia

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
ul. Gen. de Gaulle'a 17
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
+ Google Map
Telefon:
32 271 56 41 wew. 32
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia