Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Muzyka – Wsparcie Osób w Depresji. Próba otwarta

23 lutego, 2023 / 18:30 - 21:00

bezpłatne
klaster
Dzień 23 lutego jest obchodzony jako Światowy Dzień Walki z Depresją. Stanowi on okazję nie tylko do pochylenia się nad trudem jaki noszą osoby dotknięte tą chorobą, lecz również możliwościami wsparcia osób chorych na drodze do zdrowia.
 
Do akcji zgłosiło się 28 chórów z 25 dużych i małych miast, angażując się w ramach trzech obszarów działań artystycznych:
  • organizacji koncertów, podczas których upowszechniana jej profesjonalna wiedza na temat depresji,
  • organizacji prób otwartych dla wszystkich zainteresowanych oraz szczególnie dla osób będących w depresji, a chcących doświadczyć dobroczynnego wpływu śpiewu chóralnego,
  • oprawy muzycznej liturgii, podczas których pamięta się w modlitwie o osobach w depresji oraz upowszechnia się profesjonalną wiedzę na temat tej choroby.
Chór Mieszany Klaster zaprasza na próbę otwartą z udziałem trenerów odporności psychicznej – Marcina Kota i Joanny Janc. Podczas próby trenerzy wygłoszą krótką prelekcję, a następnie zachęcimy wszystkich do rozśpiewania się z nami i do zobaczenia, jak wygląda próba chóru. Na koniec próby zostanie wykonanych dla uczestników próby kilka utworów „na czysto”.

Miejsce wydarzenia

Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej
ul. Roosevelta 40
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
+ Google Map