Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nocny Kochanek

24 kwietnia, 2022 / 18:00 - 23:59

79 zł
mgw
Nocny Kochanek i Batna w Zabrzu, w Kopalni Guido. Już 24 kwietnia.
Bilety dostępne tylko w sprzedaży online: 69 PLN przedsprzedaż / 79 PLN w dniu koncertu.
 
HARMONOGRAM:
18:00 – BRAMKA
19:00 – 19:45 – BATNA
20:15 – 21:45 – NOCNY KOCHANEK
 

Nocny Kochanek to pod względem muzycznym klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.

Zespół Batna powstał z początkiem 2020 roku. W bardzo krótkim czasie zespół wypracował repertuar składający się z 10 utworów, który według planu będzie materiałem na pełnowymiarową płytę. Ich muzyka jest prostym, bezkompromisowym rockiem z elementami metalowego pazura. Początkiem bieżącego roku Batna zadebiutowała w serwisie YouTube z klipem do utworu „Krzycz, kiedy trzeba”. W maju 2021 roku po raz pierwszy pojawili się w programie „Świeży Towar w Antyradiu” Marcina Bąkiewicza – dyrektora muzycznego tej rozgłośni radiowej. To właśnie antenie Antyradia zespół pojawił się z kawałkiem „Efekt Domina”. Zespół wziął udział w półfinale Antyfestu Antyradia, a dzięki licznej grupie wiernych fanów Batna weszła do finału, co dało im możliwość zagrania na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Finał okazał się nieoczekiwanym zwrotem w krótkiej karierze kapeli, która została zwycięzcą Antyfestu Antyradia 2021 i laureatem „Złotej Kosy” – jednej z najbardziej prestiżowych nagród gitarowych brzmień.
Wygrana nie tylko zaowocowała dużym krokiem naprzód, ale dała chłopakom szansę zagrać na dużej scenie podczas Festiwalu Pol’and’Rock, na której, jak wszyscy wiemy, zagrała niejedna gwiazda światowego formatu. Jedną z nagród oferowanych przez Antyradio było nagranie płyty pod okiem producenta, Andrzeja Puczyńskiego z Izabelin Studio.
Aktualnie zespół zarejestrował swój materiał na pierwszy album, którego premiera planowana jest na maj. Do tego czasu chłopaki maja do zagrania dość intensywną trasę koncertową, która ma być prologiem do trasy promującej nowy krążek kapeli.

W skład zespołu wchodzą:
Marcin Zmorzyński – wokal, Łukasz Biedroń – gitara prowadząca, Łukasz Pierwoła – gitara rytmiczna, Piotr Antos – gitara basowa, Sławek Biernat – perkusja.
Można nas śledzić na bieżąco tutaj:
FB:
www.facebook.com/batna.band/
Można nas posłuchać na: YT, Spotify, Apple Music, Tidal, Amazon Music.

Szczegóły

Data:
24 kwietnia, 2022
Godzina:
18:00 - 23:59
Koszt:
79 zł
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/2026558754189672/?ref=newsfeed

Miejsce wydarzenia

Kopalnia Guido
ul. 3 Maja 93
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
Telefon:
32 271 40 77
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia