Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Żanetą Pawlik

12 kwietnia, 2023 / 18:00 - 20:00

mbp
Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza na spotkanie autorskie z Żanetą Pawlik, autorką książek dotykających ważnych problemów społecznych.
 
Spotkanie będzie okazją do poznania nowej powieści „Tamarynd”, historii o Annie, która wraca do Polski po dłuższym pobycie za granicą. Chce zacząć wszystko od nowa. Podejmuje pracę w szpitalu psychiatrycznym jako pielęgniarka. Trudna codzienność, były narzeczony, zatarg z jedną z pracownic nie ułatwiają jej przystosowania się do nowej sytuacji. Wzburzenie po kłótni z matką nieoczekiwanie daje początek znajomości z policjantem Frankiem. I powoli wszystko zdaje się zmierzać ku lepszemu.
 
Żaneta Pawlik również prowadzi podcast Pisarskie Dywagacje dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć jak pisać, by inni chcieli czytać. Od lat związana z Lekkim Teatrem Przenośnym, działającym w Chorzowskim Centrum Kultury. Grała przykładne piastunki ogniska domowego, ekscentryczne staruszki i uciesznice sprzedajne. Laureatka pierwszego miejsca w kategorii osób dorosłych XVIII Turnieju Sztuki Recytatorskiej Promuj Śląsk.
 
Fascynatka jazdy na motocyklu, którym wraz z mężem przejechała Trasę Transfogaraską i Transalpinę (Rumunia) oraz Chorwację. Odpoczywa w podróży, najchętniej włócząc się z plecakiem po Azji. Eksplorowała skuterem Deltę Mekongu, medytowała w tajlandzkiej jaskini, została pobłogosławiona przez hinduskich braminów.
 
Sama o sobie mówi, że jest kobietą samospełniającą się i wierzy, że ten proces nie ma końca.

Miejsce wydarzenia

MBP Filia nr 9
ul. Paderewskiego 35
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
+ Google Map