Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

VIII Międzynarodowe Sympozjum Fotograficzno-Socjologiczne

26 maja, 2023 - 27 maja, 2023

sympozjum foto

Już w najbliższy piątek, o godz. 10.00, w budynku Edissona w Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu rozpocznie się VIII Międzynarodowe Sympozjum Fotograficzno-Socjologiczne. Tegorocznemu sympozjum towarzyszyć będzie hasło: “Zobaczmy się nawzajem – transformacja społeczna w fotografii dokumentalnej”.

O godz. 12.45 zaplanowano tu panel dyskusyjny, do uczestnictwa w którym zaproszono m.in.: prof. Krystynę Doktorowicz – dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. Aleksandrę Kuzior z Katedry Stosowanych Nauk Społecznych Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Zabrzu, prof. Jiriego Siostrzonka z Instytutu Fotografii Kreatywnej z Opawy, mgr Artura Reszko fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej, fotoreporter „LAJF-Magazyn Lubelski”, Maksa Skrzeczkowskiego wykładowcę akademickiego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, prof. Piotra Muschalika z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i Arkadiusza Golę – artystę fotografa, fotoreportera, członka zarządu Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, absolwenta Instytutu Kreatywnej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie.

Tego dnia, Galerii Cafe Silesia przy ul. 3 maja 6, zaplanowano także projekcję filmów o fotografii Jindřicha Štreita „Między światłem a ciemnością” (początek o godz. 16).

27 maja, o godz. 10.00, rozpoczną się warsztaty i plener fotograficzny na terenie Zabrza, które potrwają do godz. 16.00. 

Miasto Zabrze realizuje to przedsięwzięcie wspólnie z Uniwersytetem Śląskim w Opawie – Instytutem Fotografii Kreatywnej oraz Uniwersytetem Śląskim w Katowicach – Wydziałem Radia i Telewizji. Adresowane jest do środowisk naukowych, fotografów, studentów i uczniów. Jego celem jest nie tylko pogłębianie wiedzy na temat procesów społecznych zachodzących w naszym województwie, ale także ukazanie niezwykłego krajobrazu będącego połączeniem przyrody, przemysłu i architektury.

Wydarzenie patronatem honorowym objęli: Małgorzata Mańka-Szulik – prezydent Miasta Zabrze, prof. PhDr. Irena Korbelárová, dr. – děkanka Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské Univerzity v Opavě, prof. PhDr. Vladimír Birgus – Vedoucí Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské Univerzity v Opavě, prof. dr hab. Grzegorz Hańderek- rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz prof. dr hab. Ryszard Koziołek – rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Więcej informacji nt. VIII Sympozjum Fotograficzno-Socjologicznego można znaleźć na stronie: www.foto-zabrze.pl.

Szczegóły

Początek:
26 maja, 2023
Koniec:
27 maja, 2023
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
https://www.foto-zabrze.pl/

Miejsce wydarzenia

Strefa Carnall, Sztolnia Królowa Luiza
ul. Wolności 408
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
+ Google Map
Telefon:
32 271 40 77
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia