Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy fotograficznej „Do…”

25 maja, 2023 / 19:00 - 21:00

mok

MAGDALENA DARMOŃ – „Do…” – wystawa fotografii
WERNISAŻ: 25 maja 2023, godz. 19.00
Restauracja Impresja Zabrze, Park Hutniczy

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Magdaleny Darmoń „Do…”, który odbędzie się pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu, w restauracji Impresja, 25 maja 2023 o godz.19.00.

Wystawa jest podsumowaniem prawie trzyletniego wspólnego projektu artystek Magdaleny Darmoń i Lilianny Kowalskiej. Projekt pozwolił połączyć zdjęcia autorki i pomysłodawczyni wydarzenia z tańcem Lilianny Kowalskiej. Projekt realizowany był w „dość charakternych” przestrzeniach Zabrza i okolic.

Obie artystki, mieszkanki Zabrza, chciały podkreślić w nim surową urodę wielu zapomnianych zakątków miasta oraz energię płynącą z tańca.  W wielu z tych miejsc dawno już wygasło życie, a taniec miał być sposobem na ich ożywienie w oczach odbiorców.

Magdalena Darmoń, fotografka i lingwistka, choć mieszkająca i studiująca przez kilka lat za granicą, jest i będzie zawsze zabrzanką z krwi i kości. Podobnie, tancerka, Lilianna Kowalska, wywodząca się z Zabrza, ukończywszy wyższe studia w Akademii Muzycznej w Łodzi, wróciła do rodzinnego miasta. Ich wspólny projekt, na którego podsumowanie obie serdecznie zapraszają, był sposobem na ożywienie obrazem i ruchem miejsc zaczarowanych i zapomnianych zarazem.

Wernisaż odbędzie się w oprawie tanecznej Lilianny, muzycznej Katarzyny Kupiec i Małgorzaty Handke, a także literackiej Iwony Wieczorek-Bartkowiak. Mamy nadzieję, że będzie to wieczór romansu obrazu z tańcem, muzyką i słowem. Zapraszamy serdecznie!

Szczegóły

Data:
25 maja, 2023
Godzina:
19:00 - 21:00
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Restauracja Impresja
Park Hutniczy 10
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
+ Google Map