Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wieczór Kolędowy – ENEJ i Góralscy Kolędnicy

7 stycznia / 18:00 - 20:00

130zł
dmit
Styczeń to miesiąc, w którym wciąż żyjemy jeszcze Świętami Bożego Narodzenia. Ich klimat będzie można poczuć również podczas koncertu, na który zaprasza Dom Muzyki i Tańca. Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wykonają na zabrzańskiej scenie muzycy grupy ENEJ oraz Góralscy Kolędnicy.

ENEJ to polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 r. w Olsztynie przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoduchów ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

Kolędy i pastorałki na góralską nutę to projekt, który powstał z inicjatywy dwóch członków zespołu FUTURE FOLK wokalisty Stanisława Karpiela Bułecki oraz skrzypka Szymona Chyc Magdzina. Zespół reprezentują również najwybitniejsi podhalańscy muzycy grający na tradycyjnych instrumentach: Bartłomiej Wysocki – kontrabas, Wojciech Buńda – skrzypce, Jakub Kluś – skrzypce, akordeon, Paweł Medes – altówka. Członkowie zespołu ubrani są w tradycyjne stroje góralskie i wykonają nie tylko znane kolędy, które śpiewamy w trakcie Świąt Bożego Narodzenia, ale również góralskie pastorałki ściśle związane z regionem Podhala.

Serdecznie zapraszamy na niezapomniany wieczór i wspólne kolędowanie.

Szczegóły

Data:
7 stycznia
Godzina:
18:00 - 20:00
Koszt:
130zł
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.dmit.com.pl/repertoire/zabrze-wieczor-koledowy-enej-i-goralscy-kolednicy/291.html?view=event

Miejsce wydarzenia

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
ul. Gen. de Gaulle'a 17
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
+ Google Map
Telefon:
32 271 56 41 wew. 32
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia