Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XV Metropolitalne Święto Rodziny

22 maja, 2022 / 17:00 - 19:00

80 zł
domit

Natalia Kukulska w koncercie „Czułe Struny”, a także gościnnie: Kuba Badach i Katarzyna Moś będą gwiazdami koncertu inaugurującego tegoroczne XV Metropolitalne Święto Rodziny. Całość koncertu wykonana zostanie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej z Sławomirem Chrzanowskim, Nikolą Kołodziejczyk, Adamem Sztabą i Pawłem Tomaszewskim. Artyści spotkają się z widzami na scenie Domu Muzyki i Tańca 22 maja o godz. 17.00.

To już piętnasta edycja niezwykle już popularnego w naszym regionie całego cyklu spotkań, festynów, koncertów, pikników i zabaw na wolnym powietrzu poświęconych idei rodziny. W tym roku obchodzona będzie pod hasłem „Rodzina – źródło pokoju”.

Pomysł MŚR powstał w 2007 roku podczas śląskiej pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z ówczesnym arcybiskupem Damianem Zimoniem do Rzymu z okazji 750. rocznicy śmierci św. Jacka, patrona Śląska. To właśnie wtedy Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza wraz ze śp. senator Krystyną Bochenek zainaugurowały Metropolitalne Święto Rodziny, które dzięki współpracy śląskich miast, organizacji oraz stowarzyszeń rozwija się i trwa do dziś.

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Jest córką legendy polskiej sceny muzycznej, piosenkarki Anny Jantar oraz kompozytora Jarosława Kukulskiego. W dorobku wokalistka ma jedenaście solowych płyt. Jej hity „Im więcej ciebie tym mniej”, „Piosenka światłoczuła” czy „W biegu” królowały na radiowych listach przebojów. Natalia Kukulska jest zdobywczynią złotych i platynowych płyt oraz licznych nagród muzycznych. Kilka razy uznana została za wokalistkę roku przez rozgłośnie radiowe. Wielokrotnie nominowano ją do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego FRYDERYKA, ostatecznie zdobyła ją w 2019 roku.

W 2020 r. artystka wydała płytę „Czułe struny” prezentując wybrane dzieła Fryderyka Chopina, opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę autorstwa najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Utwory z tej właśnie płyty wokalistka prezentuje w Domu Muzyki i Tańca.

Kuba Badach – wokalista, aranżer, kompozytor i producent muzyczny, dziennikarz muzyczny. Od 1995 r. był wokalistą zespołu Poluzjanci. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Jest dwukrotnym laureatem FRYDERKA. Na koncie ma dwie złote płyty.

Katarzyna Moś (pochodzi z Rudy Śląskiej) jest piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów. Wygrała trzecią edycję programu „Must Be the Music. Tylko muzyka” w 2014 r. Trzy lata później reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji.

Szczegóły

Data:
22 maja, 2022
Godzina:
17:00 - 19:00
Koszt:
80 zł
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
https://www.dmit.com.pl/repertoire/kup-bilet-zabrze-xv-metropolitalne-swieto-rodziny/217.html?view=system

Miejsce wydarzenia

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
ul. Gen. de Gaulle'a 17
Zabrze, śląskie 41-800 Poland
Telefon:
32 271 56 41 wew. 32
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia