Ewa Uryga – koncert standardów jazzowych

Ewa Uryga – koncert standardów jazzowych

07/03/2023 Wyłączono przez Maja Girycka

Niezwykła artystka jazzowa Ewa Uryga, zagości w Bytomskim Centrum Kultury w odpowiedzi na zaproszenie Ligi Kobiet Nieobojętnych.

Okazją do odwiedzin rodzinnego miasta jest promocja najnowszej płyty artystki – EWA URYGA Between Voice & Bass oraz coroczna Gala Bytomianki i Bytomianina Roku 2023, którą uświetni występ znanej bytomianki.

Wydarzenie odbędzie się 17 marca (piątek) o godzinie 18:00.

Płyta nagrana jest w kameralnym składzie przy akompaniamencie kontrabasu i instrumentów perkusyjnych – taki charakter będzie miał również koncert. Kameralny skład, ciepłe i dyskretne brzmienie wokalu i instrumentów zapewni dobry nastrój i niecodzienny klimat. W programie piękne tematy słynnych standardów jazzowych, które w swoim repertuarze miały takie legendy światowe jak: Ella Fitzgerald, Louis Armstrong, Frank Sinatra czy Natalia Cool i wielu innych wspaniałych śpiewaków jazzowych. Podczas koncertu nie zabraknie ciekawych i oryginalnych improwizacji jazzowych okraszonych dobrym humorem.

W wydarzeniu udział weźmie zespół w składzie:
Ewa Uryga – wokal
Paweł Pańta – kontrabas
Dorota Piotrowska – instrumenty perkusyjne
Oliwia Skrzypczyk – wokal, altówka (gościnnie)

Bilety: 50 zł, można kupić w kasie BECEKu oraz na naszej stronie w zakładce KUP BILET: https://www.becek.pl/program/system_biletowy/6149

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1184670212408373/?ref=newsfeed