GANG OLSENA

GANG OLSENA

17/10/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 21 października 2022 /piątek/ godz. 18.00 na koncert GANG OLSENA, organizowany w ramach Programu Profilaktycznego „Kulturalna Ruda – bez używek II”.

WSTĘP BEZPŁATNY – wejściówki do odbioru w kasie MCK.

Zapraszamy na kolejne muzyczne spotkanie z grupą Gang Olsena, tym razem w formie „elektrycznej”.

Wystąpią:
GANG OLSENA oraz zaproszeni goście:
Izabela Kapias – wokal
Janusz „Estep” Wykpisz – Obstawa Prezydenta
Janusz Borzucki – Dżem

Gang Olsena – polski rhythmandbluesowy zespół muzyczny. Wszystko zaczęło się w Rudzie Śląskiej w Klubie „Pulsar”, w miejscu prób zespołów Big Tu Tu, Dinx Band i Lean Back, z których w 1988 roku powstał zespół Gang Olsena. Już sama nazwa grupy sugerowała charakter i „założenia programowe” Gangu: bawić siebie i publiczność!

Zafascynowani muzyką Blues Brothers, Jamesa Browna, Lynyrd Skynyrd i innych wykonawców z pogranicza soulu, rocka i rhythm & blues’a bardzo szybko określili swój styl i dopracowali się własnego wizerunku scenicznego.

Oficjalnie Gang Olsena zadebiutował, zdobywając pierwsze miejsce na „Młodzieżowych Spotkaniach Muzycznych” w Chojnowie. W następnych latach zespół występował m.in. na festiwalach „Rawa Blues” w Katowicach, w Jarocinie, na koncercie „Rock Noc” w Opolu oraz „Przystanku Woodstock” organizowanym przez Jurka Owsiaka.

Emanująca ze sceny radość grania sprawiły, że Gang Olsena jest entuzjastycznie przyjmowany na każdym koncercie już od ponad 30 lat. Wśród przebojów grupy wymienić można między innym takie utwory jaki: „Białe myszy, dzikie koty”, „Jak tu nie wypić”, „ Martwe neony mojego miasta” , „Czuła jest noc” czy „Kilka chwil”.

O projekcie „Kulturalna Ruda – bez używek II”:
Napoje alkoholowe są najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną używaną przez młodzież. Ponad 90% uczniów klas pierwszych i ponad 96% uczniów klas trzecich szkół ponadpodstawowych przyznaje się do picia napojów alkoholowych. Co dziesiąte dziecko po wypiciu alkoholu uczestniczyło w bójce czy sprzeczce. Co dwudziesty nastolatek po wypiciu alkoholu doświadczył wypadku lub uszkodzenia ciała. W ciągu ostatnich lat systematycznie wzrasta liczba młodzieży zatrzymanej do wytrzeźwienia. Najmłodszy nietrzeźwy nieletni zatrzymany w Izbie Wytrzeźwień miał 12 lat!

Głównym celem jest zatem uświadamianie młodzieży oraz całym rodzinom konsekwencji i zagrożeń wynikających ze spożywania alkoholu, promocja wolnego od alkoholu spędzania wolnego czasu oraz wczesna diagnoza problemu alkoholowego.

Program „Kulturalna Ruda – bez używek II” zakłada dotarcie do grup zagrożonych problemem alkoholowym wśród mieszkańców Rudy Śląskiej. Promocję aktywnego spędzania czasu wolnego bez alkoholu. W ramach projektu zaplanowano realizację koncertów adresowanych do młodzieży, dorosłych i całych rodzin – m.in. zespołów Gang Olsena, Orkiestry Dętej KWK Pokój i Universe. W ramach koncertów organizowane będą także spotkania konsultacyjne dla osób zagrożonych chorobą alkoholową, dystrybucja materiałów informacyjnych dot. problemu uzależnienia umożliwiające wczesną autodiagnozę problemu alkoholowego (test baltimorski).

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY im. Henryka Bisty
ul. Piotra Niedurnego 69  |  41-709 RUDA ŚLĄSKA
Tel. 32 248 62 40
www.mckrudasl.pl