Graficzne konstelacje

Graficzne konstelacje

08/11/2023 Wyłączono przez Maja Girycka

Galeria Sztyki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi zaprasza w czwartek, 16 listopada br. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy zbiorowej „Graficzne konstelacje”. Zobaczymy na niej prace ponad 20-tu członków i przyjaciół Stowarzyszenia Intergrafia.

galeria czeladz

 Ta – działająca od ośmiu lat – organizacja zajmuje się wspieraniem rozwoju grafiki artystycznej, jej popularyzacją, a także badaniami nad jej najnowszą historią i specyfiką procesu graficznego.

Obecnie Stowarzyszenie liczy blisko czterdziestu członków z całej Polski oraz kilku przedstawicieli czeskiego środowiska graficznego. Największą grupę stanowią w niej czynni graficy pracujący w szerokim spektrum metod i technik. Reprezentują oni niemal wszystkie liczące twórcze ośrodki w naszym kraju. Również pod względem wiekowym jest to grupa bardzo różnorodna. Znajdziemy w tym gronie zarówno uznanych już artystów o imponującym dorobku, jak i utalentowanych przedstawicieli najmłodszego pokolenia.

Twórczość członków Stowarzyszenia Intergrafia stanowi w istotnym wymiarze reprezentatywną próbkę współczesnych tendencji w polskiej grafice. Założeniem czeladzkiej wystawy jest ukazanie tych trendów, a  zarazem pokazanie ogromnego potencjału i atrakcyjności współczesnej sztuki graficznej.

Kuratorami ekspozycji są prof. Adam Romaniuk  oraz dr Sebastian Dudzik.