INDUSTRIADA 2024

INDUSTRIADA 2024

27/05/2024 Wyłączono przez admin

Wielkimi krokami zbliża się najbardziej pomarańczowe wydarzenie w Polsce — INDUSTRIADA 2024! W naszym mieście świętować będą obiekty Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i Szyb Maciej.

Muzeum zaprasza do odwiedzenia magicznych podziemi Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza. To właśnie tam można będzie usłyszeć huk maszyn, odkryć podziemne korytarze, przeżyć niezapomnianą podróż w czasie i popłynąć najdłuższym, podziemnym spływem w całej Europie!

Wszystkie szczegóły wraz z biletami na stronie: https://podziemnaprzygoda.pl/shop?type=TOUR

A po wyjściu na powierzchnię, można nadal czas spędzać w industriadowym klimacie warsztatów, animacji sportowych, zabaw, dmuchańców i innych atrakcji, które czekać będą w Parku 12C i/lub w zlokalizowanej tuż obok Wieży Ciśnień – Carboneum!

W Szybie Maciej czeka Cyrkowa Wioska i dobra zabawa dla wszystkich uczestników jubileuszowej INDUSTRIADY. Nie zabraknie pokazów, spektakli, m.in. „Przygoda ze Skarbkiem” i koncertów. O 17.00 Potańcówka pod gołym niebem w Szybie Maciej. Poprzez nowatorskie podejście do tematu i ścisłe nawiązanie do tradycji orkiestr dętych na Górnym Śląsku, zgromadzeni goście zostaną zaproszeni do wspólnej zabawy tanecznej przy dźwiękach instrumentów dętych.

Na koniec – wielki finał 15 urodzin w Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza, tort, performance „Pomarańczowy zawrót głowy”, występ Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i koncert „Witajcie w naszej bajce!”. Wystąpią Dawid Tyszkowski i gościnnie Mery Spolsky i Zalia.

INDUSTRIADA – święto Szlaku Zabytków Techniki to największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w naszej części Europy. Łączy obiekty Szlaku w ramach jednego, wspólnego celu i na niespotykaną skalę popularyzuje cenne, śląskie dziedzictwo kultury technicznej. Wydarzenie podkreśla wartość Szlaku jako markowego produktu turystycznego województwa śląskiego i jednego z wiodących produktów turystyki industrialnej na świecie.

Motyw przewodni tegorocznej INDUSTRIADY to „15 lat RAZEM”.

Pełny program na stronie: www.industriada.pl/program