Koniec kwietnia w BECEKu

Koniec kwietnia w BECEKu

14/04/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Z okazji obchodzonego 22 kwietnia Światowego Dnia Ziemi, w dniach od 20-26 kwietnia w Bytomiu, pod hasłem „Zainwestuj w swoją planetę”, organizowany jest szereg wydarzeń, takich jak: wykłady, koncerty, spotkania autorskie, sprzątanie miasta, seanse filmowe.

20 kwietnia, o godzinie 9.00 i 12.00 w BECEK Bytomskie Centrum Kultury odbędzie się pokaz filmu „Chłopiec z chmur”. Ten piękny film porusza temat ochrony dzikich ptaków, ginących gatunków. „Chłopiec z chmur” to także opowieść o dorastaniu, odpowiedzialności i podejmowaniu trudnych decyzji.

becek

Film otrzymał znak jakości Zespołu Edukatorów Filmowych ZEF Filmowe Okno na Europę. Seanse poprzedzi prelekcja Karola Walasa „Wszystko zależy od Was”, o tym jak możemy chronić dzikie ostoje.

Bilety można zakupić grupowo albo indywidualnie, w kasie BECEK Bytomskie Centrum Kultury oraz na stronie www.becek.pl

21 kwietnia, godz. 19.30 – sala GloriaWielkanoc w sztuce – reżyseria: Phil Grabsky, dokument 2021/Wielka Brytania, polskie napisy.

Historia śmierci i zmartwychwstania Chrystusa przez ostatnie 2000 lat wywierała ogromny wpływ na kulturę i robi to nadal. Inspirowała najznamienitszych artystów Zachodu. To najprawdopodobniej największe wydarzenie w historii ludzkości. Phil Grabsky, reżyser i pomysłodawca cyklu reportaży kinowych pod tytułem „Wystawa w Kinie”, śledzi odzwierciedlenia biblijnej historii śmierci i zmartwychwstania w sztuce, od czasów pierwszych chrześcijan po współczesność. Zrealizowany w Jerozolimie, Stanach Zjednoczonych i całej Europie film odkrywa przed widzami różne sposoby, w jakich artyści przedstawiali wydarzenia Wielkiej Nocy na przestrzeni wieków. Na wielkim ekranie i w jakości 2K będzie można podziwiać dzieła Caravaggia, Michała Anioła, Leonarda da Vinci czy El Greca, ale również prace współczesnych artystów, jak Mark Wallinger czy Sam Taylor-Wood.

Czas trwania: 85 minut.

W polskich napisach wykorzystano fragmenty „Biblii Tysiąclecia”.
Zgody na ich bezpłatne wykorzystanie udzieliło Wydawnictwo Pallottinum.

22 kwietnia, o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Witoldem Szabłowskim.

becek

Dziennikarz, jeden z najbardziej cenionych polskich reportażystów, laureat m.in. Nagrody Dziennikarskiej Parlamentu Europejskiego oraz nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Studiował politologię w Warszawie i Stambule. Był stażystą CNN Türk objechał całą Turcję. W Polsce karierę dziennikarską rozpoczynał w TVN24. Należy do bardzo utytułowanych pisarzy. W 2008 roku, otrzymał wyróżnienie w konkursie Amnesty International dla twórców najlepszych tekstów dotyczących praw człowieka.

Autor, w swoich licznych publikacjach podejmuje się wielu politycznych tematów od często niespotykanej strony. Tak powstało wiele z jego książek, w tym „Jak nakarmić dyktatora” czy „Tańczące niedźwiedzie”.

Wykonuje często tytaniczną pracę, aby dotrzeć do swoich rozmówców, potrafi się także odciąć od tego dla kogo bohaterzy jego książek pracowali i jakie mają poglądy, co jest bardzo istotne dla obiektywizmu jego publikacji.

Jest autorem wielu książek i reportaży m.in. „Tańczące niedźwiedzie”, „Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji”, „Jak nakarmić dyktatora”, oraz ostatniej wydanej nakładem wydawnictwa W.A.B. „Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem”. 

Na spotkanie obowiązuje rezerwacja miejsc – prosimy o zgłoszenie emailowe: info@becek.pl lub telefoniczne 32/ 389 31 09 w. 101 /  500 277 802  (pn-pt 12:00-20:00, sob-ndz. 14:00-20:00).

23 kwietnia, godz. 17.00 spektakl „Tylko śmiech nas ocali” z Igorem Kwiatkowskim.

Igor Kwiatkowski – niezrównany w swej wyobraźni i umiejętnościach parodystycznych – zaskakuje coraz to nowymi kreacjami scenicznymi. Najpierw w kabarecie Paranienormalni, a od kilku lat jako solista, nieprzerwanie bawi i zjednuje sobie sympatię tysięcy widzów.

„Świat kradnie polskie piosenki”, „Koniec Netflixa”, „Kąpiel tylko raz w tygodniu”, „Kobiety odnoszą liczne obrażenia” – to kilka z tematów, z którymi zmierzy się Igor Kwiatkowski w swoim premierowym programie pt. „Tylko śmiech nas ocali”. Talent i oryginalny styl to sceniczna wizytówka Igora Kwiatkowskiego, a spotkanie go na żywo nie może równać się z żadnym innym kabaretowym doświadczeniem.

To spektakl pełen zdziwienia nad światem, zaskoczenia codziennością, zdumienia, którego doświadczamy, obserwując rzeczywistość. Igor pokaże Wam, że tu i teraz można spotkać wiele uśmiechu. Zobaczycie, że choć życie bywa trudne, to śmiech może nas ocalić.

Czas trwania: ok 70′

24 kwietnia, godz. 18.00 zapraszamy na koncert „Wielcy Nieobecni”.

becek

Koncertowa Orkiestra Dęta POWER OF WINDS nie boi się wyzwań.  Wraz z dwoma wokalistami zagrają koncert „Wielcy Nieobecni” na który składają się piosenki polskich artystów, których niestety nie ma już pośród nas. Mowa o utworach znanych ikon polskiej piosenki, jak: Witold Paszt (Vox), Ryszard Riedel (Dżem), Krzysztof Krawczyk, Karin Stanek, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Mirosław Breguła (Universe), Anna Jantar Anna German, czy Maria Koterbska.

WIELCY NIEOBECNI to koncert dedykowany publiczności, która lubi wracać do „tamtych lat”. Nasi WIELCY to wspomnienie dobrych tekstów, świetnej muzyki, perfekcyjnych aranżów, a nade wszystko wyjątkowych osobowości.
Zapraszamy Państwa do świata wspomnień, w towarzystwie Magdaleny Meisel oraz Mateusza Ganczarczyka, laureatów wielu muzycznych talent show, jak: Szansa na Sukces, X-Factor, Bitwa na głosy, czy Voice of Poland.

27 kwietnia, godz. 17.00 warsztaty BAŚKA to przyjaciółka.

becek

Zapraszamy na trzecie warsztaty w ramach cyklu AKCJA SAMOAKCEPTACJA. Warsztaty wyłącznie dla kobiet. Tym razem porozmawiamy o tym, co zrobić by odnosić się do siebie z życzliwością. W rozmowie podejmiemy próbę pokochania siebie i swoich kompleksów, co pozwoli na łagodniejsze spojrzenie na inne kobiety.

Moderatorka: Paula Zalewska – uśpiona dziennikarka, rozbudzona kulturoznawczyni. Pasjonatka antropologii kultury, a co za tym idzie pracy z człowiekiem i o człowieku. Energię życiową czerpie z kulinarnych podróży i dobrego towarzystwa. Nie wyobraża sobie życia bez książek, kina i muzyki. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki maluchów.