Maluchy w Krainie Dźwięku – Wesoły finał

Maluchy w Krainie Dźwięku – Wesoły finał

26/04/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 8 maja 2022 /niedziela/ godz. 16.00 na koncert umuzykalniający dla niemowląt i dzieci do lat 6 z rodzicami pt. „Wesoły finał”, organizowany z cyklu MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU.

Finał cyklu spotkań z muzyką dla najmłodszych zapowiada się wyjątkowo. Liczymy na przybycie naszych stałych bywalców, jak i nowych, bo przecież przygodę z nami można zacząć w dowolnym momencie. Przez 7 miesięcy wspólnie śpiewaliśmy, uczyliśmy się jak korzystać z własnego głosu, pokazywaliśmy Wam nowe instrumenty. Majowe spotkanie zabrzmi kolorami wszystkich naszych instrumentów – skrzypiec, ukulele, gitary, fortepianu, saksofonu czy kalimby. Wykonamy Wasze ulubione przeboje, do których niewątpliwie należy „Czekolada”, „Małpki”, „Oczka dwa” i „Kangurek Roki”. Saksofon będzie gościem specjalnym, dzieci będą mogły posłuchać tego pastelowego dźwięku i przyjrzeć mu się z bliska. Będą zagadki muzyczne i nagrody dla tych, którzy podejmą się ich rozwiązania. Kraina dźwięku zaprasza.

mck„Maluchy w krainie dźwięku” to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są w oparciu o teorię i doświadczenie amerykańskiego psychologa muzyki – prof. Edwina E. Gordona.

Założeniem koncertów jest stymulowanie rozwoju dziecka poprzez muzykę wykorzystując jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu. Oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności. Prof. Gordon proponuje, aby do 3-go roku życia dzieci przeszły pewne poznawcze etapy tzw. audiacji wstępnej, kiedy to osłuchujemy maluchy z różnymi skalami muzycznymi, rytmami, brzmieniami w formie krótkich śpiewanek i rytmiczanek. Poznane treści muzyczne tworzą w dziecku bardzo gruntowne podstawy do ewentualnej późniejszej edukacji muzycznej. Dziecko uczy się muzyki tak jak uczy się mowy, czyli naturalnie i zarazem bardzo indywidualnie. W trakcie koncertu poprzez różnorodność dźwięków, barw instrumentów przekazujemy duży bagaż pozytywnych emocji, pociągamy publiczność do ruchu, do wyrażania siebie przez śpiew, czy efekty dźwiękonaśladowcze.

W urozmaiconej zabawą muzycznej podróży milusińskim towarzyszą fantastyczni muzycy filharmonii i orkiestr, a jednocześnie doświadczeni pedagodzy, którym przewodzi skrzypaczka i animatorka kultury – Dorota Banaś.

Co miesiąc „Maluchy w krainie dźwięku” proponują inny temat, nowy muzyczny repertuar i inspirowane nim zabawy. Polecamy udział w całym cyklu koncertów.

Na kolejne koncerty zapraszamy po wakacjach.

Bilety w cenie: 15 zł dzieci, 25 zł dorośli
REZERWACJA BILETÓW tel.: 32 248 62 40 i/lub 512 024 062, e-mail: bilety@mckrudasl.pl
KUP BILET ON-LINE na: www.mckrudasl.pl
Zapraszamy!  

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY im. Henryka Bisty
ul. Piotra Niedurnego 69
41-709 RUDA ŚLĄSKA
Tel. 32 248 62 40
www.mckrudasl.pl