XXIV Zabrzańskie Targi Edukacji „Szkolne Prezentacje 2022”

XXIV Zabrzańskie Targi Edukacji „Szkolne Prezentacje 2022”

19/04/2022 Wyłączono przez Maja Girycka

W czwartek, 21 kwietnia br. w Zabrzu odbędą się XXIV Zabrzańskie Targi Edukacji „Szkolne Prezentacje 2022”. Impreza rozpocznie się o godz. 9.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej „Pogoń” w Zabrzu przy ul. Wolności 406.

Targi mają za zadanie umożliwienie uczniom zapoznanie się w jednym miejscu i w tym samym czasie z jak najpełniejszą ofertą publicznych i niepublicznych szkół średnich, stworzenie młodzieży możliwości osobistego kontaktu z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości i przedstawicieli pracodawców w celu zorientowania się w późniejszych szansach na rynku prac, umożliwienie zabrzańskim publicznym szkołom średnim oraz szkołom wyższym prezentacji swoich osiągnięć, oferowanych kierunków i typów kształcenia, a także przedstawienia w sposób bezpośredni zainteresowanym uczniom klas ósmych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich informacji o życiu szkoły, o jej specyfice i warunkach przyjmowania kandydatów.

Targi organizują Miasto Zabrze oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu, a współorganizatorem jest Zespół Szkół Spożywczych w Zabrzu oraz TV Zabrze.

Źródło: UM Zabrze