Mikołajki z Bytomskim Centrum Kultury

Mikołajki z Bytomskim Centrum Kultury

23/11/2023 Wyłączono przez admin

Zapraszamy na magiczne Mikołajki z Bytomskim Centrum Kultury! 3 grudnia (niedziela) w BECEK-u na wszystkich małych i dużych czekają świąteczne warsztaty, spotkanie z alpakami oraz specjalny spektakl „Zimowa przygoda” w wykonaniu Teatru Rabcio z Rabki-Zdroju. Pst! Odwiedzi nas też pewien starszy, siwy Pan, który wręczy dzieciom prezenty przygotowane przez Elfy (rodziców).

Program:

KOZA MELONA – ŚWIĘTA PO ŚLĄSKU DLA BAJTLI

godz. 13.00

Wesołe zajęcia, podczas których spróbujemy nauczyć się śląskiego języka, posłuchamy opowieści o świątecznych tradycjach i obyczajach. Dzięki Pacynce Kozy Melony poznamy także śląskie bajki, tańce i piosenki. Wiek: 4+.

Prowadząca: Izolda Czmok-Nowak.

Miejsce: sala Ambasada, bilety: 10 zł/dziecko.

WARSZTATY: NA TROPIE MIKOŁAJA

godz. 12.00, 13.00 oraz 14.00

Pełne pozytywnych emocji warsztaty, podczas których zamienimy się detektywów szukających Św. Mikołaja. W planie rozwiązywanie świątecznych zagadek, tworzenie listów i poszukiwania świątecznej paczki! Wiek: 5+.

Prowadząca: Maja Strzałkowska, autorka Julki i Szpulki.

Miejsce: sala Akwarium, bilety: 20 zł za parę (dziecko + opiekun).

SPOTKANIE Z ALPAKAMI

godz. 14.00 – 16.00

Przyjdźcie rodzinnie pogłaskać i nakarmić milusińskich gości BECEK-u, którzy będą czekać w specjalnej zagrodzie na rondzie przed Bytomskim Centrum Kultury.

CZYTANKI O ELFACH Z WARSZTATAMI: STWÓRZ WŁASNEGO ELFA

godz. 15.00

Podczas naszego spotkania porozmawiamy o Elfach, o tym, skąd się wzięły i jakie mają znaczenie w przygotowaniu świąt. Wspólnie przeczytamy fragmenty książki Barbary Supeł pt. „Bajki o elfach”, co pomoże nam otworzyć wyobraźnię i stworzyć własne fantastyczne postaci. Wystarczy kolorowy papier, mazaki, nożyczki i dziecięca pomysłowość, by zbudować nową elfią opowieść! Wiek: 5+.

Prowadzący: Julia Filipiak i Damian Zimny, Księgarnia Stronnicza.

Miejsce: sala Ambasada, bilety: 10 zł/dziecko.

SPEKTAKL FAMILIJNY – TEATR LALEK RABCIO: ZIMOWA PRZYGODA

godz. 16.00

Zimowy świat przedstawienia jest stworzony z babcinych wełnianych robótek. Są tu rękawice, czapki, kule śnieżne, drogi, domy, no i sam bałwanek. Jest babcia, dziadek i są bardzo pomysłowe dzieci. Na widzów czeka ciepła opowieść pełna pomysłów na to, jak wypełnić wnętrze domu zabawą. Wiek: 3+.

Miejsce: sala ToTu, bilety: 40 zł – 30 zł.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

godz. 17.00

Podczas spotkania z Mikołajem i Jego pomocnikami dzieci będą mogły odebrać prezenty wcześniej przygotowane i przyniesione przez rodziców.

UWAGA! Rodzice mogą podrzucać podpisane prezenty do szatni BCK do godz. 16.00. Po spektaklu osoby niezainteresowane spotkaniem z Mikołajem będą miały czas, aby spokojnie wyjść z sali widowiskowej.

Zapraszamy do rodzinnego, mikołajkowego świętowania!

Bilety do nabycia:

https://www.becek.pl/program/category,79