MOVE Week 2024 – Europejski Tydzień Ruchu w naszym mieście

MOVE Week 2024 – Europejski Tydzień Ruchu w naszym mieście

15/05/2024 Wyłączono przez Maja Girycka

Już 27 maja w szkołach podstawowych i przedszkolach w naszym mieście rozpocznie się Europejski Tydzień Ruchu (MOVE Week), globalna inicjatywa, mająca na celu promocję aktywności fizycznej.

MOVE Week obchodzony jest w całej Europie i od swojej pierwszej edycji zgromadził już ponad 4 miliony uczestników, stając się tym samym jednym z największych wydarzeń sportowych na świecie, promujących korzyści z regularnej aktywności fizycznej. 

Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a dla nauczycieli pracujących w przedszkolach oraz w klasach 1-3 szkoły podstawowej organizatorzy przygotowali dodatkowo gotowe materiały edukacyjno-ruchowe, które uwzględniają potrzeby dzieci bez niepełnosprawności oraz dzieci z niepełnosprawnościami, w formie tzw. Planu Aktywnych Przerw. To zestaw krótkich filmów z prostymi ćwiczeniami, które są propozycją na ruchową przerwę w czasie zajęć albo poranny rozruch. 

W tym roku, po raz pierwszy, dostępna będzie również gotowa propozycja dedykowana dzieciom z niepełnosprawnością narządu słuchu, niepełnosprawnością narządu wzroku, niepełnosprawnością intelektualną oraz niepełnosprawnością ruchową. 

Dlaczego warto dołączyć do MOVE Week? 

  • Biorąc udział w tego typu wydarzeniach, zwiększasz świadomość i gotowość całej społeczności szkolnej, czy przedszkolnej. Wszystko po to, by ruch stał się nieodłącznym elementem codzienności.
  • Pokazujesz, że aktywność fizyczna jest fajna, po prostu.
  • Promujesz zdrowy styl życia i wyrabiasz dobre nawyki.
  • Jednoczysz oraz budujesz społeczność uczniowską i przedszkolną. 
  • Jako zarejestrowana placówka otrzymujesz certyfikat, a przede wszystkim stajesz się częścią dużej międzynarodowej społeczności zjednoczonej wokół wspólnego celu.

Dodatkowo, przewidziane są nagrody dla najbardziej aktywnych placówek. 

Aby stać się częścią MOVE Week Poland 2024, wystarczy spełnić 4 proste kroki. Szczegółowa instrukcja, wraz z linkiem do formularza rejestracyjnego dostępna jest w wydarzeniu na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/976371910679295/  

MOVE Week to ogólnoeuropejska inicjatywa, będąca integralną częścią kampanii NowWeMOVE, organizowanej przez ISCA (International Sport and Culture Association), a której celem jest walka z epidemią bezruchu. 

Wydarzenie koordynowane jest w Polsce po raz kolejny przez Fundację V4Sport, w tym roku wspólnie ze Stowarzyszeniem Osób Wspierających Aktywność Jesteśmy dla WAS oraz partnerami lokalnymi, w ramach projektu Creating Future Together – Razem Tworzymy Przyszłość, realizowanego w ramach umowy o zlecenie realizacji zadań w ramach art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Projekt w 2024 r. jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz środków UE.

Źródło: UM Zabrze