Nabór do Akademii Kompetencji Przyszłości

Nabór do Akademii Kompetencji Przyszłości

06/03/2024 Wyłączono przez Maja Girycka

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabrzu trwa nabór do Akademii Kompetencji Przyszłości. W naborze może wziąć udział młodzież w wieku 14 – 18 lat. Podczas warsztatów uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności w zakresie: kooperacji, komunikacji społecznej, krytycznego myślenia i kreatywności. Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 marca, o godz. 16.30, w filii MBP nr 19 (ul. Jana III Sobieskiego 31).

Liczba miejsc jest ograniczona. Konieczna rezerwacja miejsca pod nr. tel.: 32 271 30 80 lub poprzez adres mailowy: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl

Podstawowym celem Akademii Kompetencji Przyszłości jest przygotowanie młodych ludzi do efektywnego funkcjonowania w dzisiejszym złożonym i dynamicznym świecie. Program opiera się na założeniu, że umiejętności życiowe są kluczowe dla sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. Umiejętności te obejmują m.in. umiejętności interpersonalne, emocjonalne i komunikacyjne, które pozwalają radzić sobie z różnymi sytuacjami i skutecznie funkcjonować w społeczeństwie.

Projekt „Biblioteka dla wszystkich: moje miejsce” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International. Save the Children International finansuje projekt ze środków Burberry w ramach programu Improving The Life Chances Of Young Ukrainian Refugees In Poland (empowering youth locally through MHPSS and teaching Life Skills).